shimao25
07.10.13,22:09
Zdravim poradaci,

v blizkej buducnosti chcem otvarat e-shop, avsak stale neviem, akeho dodavatela / dorucovatela mojich balickov zvolit. Zatial som stale vyuzivala len slovensku postu, ci na sukromne alebo komercne ucely, spokojnost tak rozne, mam aj negativne skusenosti, ale dala som jej este sancu, kedze pri tolkych odoslanych balikoch to nebolo velke percento. Modelova situacia je , napr. 25-30 balickov na zaciatok na mesiac, o hmotnosti v priemere 1,5 - 2 kg, tak aby zakaznik neplatil vela za postovne. (3,4,5€?) viete mi poradit akeho prepravcu zvolit? chcela by som totiz poskytnut aj moznost kuriera na vyber zakaznikom, dakujem za odpoved! uz som si dala urobit aj par cenovych ponuk, ale vsetky zial boli pre mna nevyhodne ( drahe same o sebe, alebo po pripocitany mytneho a ineho poplatku atd.) Poradite??
kobolcs
07.10.13,21:14
pri 30ks zostan s postou. plus intime ma myslim special pre eshopy. kurier je luxusna sluzba ak luda nechcu platit 8/10eur tak smola zostava posta alebo ked mas taky tovar tak to skryvaj v cene
shimao25
07.10.13,21:47
dakujem za radu. pozerala som konkurenciu roznu, ta dava postovne aj za 4 eura, takze je tam predpoklad, ze ho skryva v tovare? vo viacerych e-shopoch som videla lepsie ceny, cize asi vzhladom na predaj / pocet odoslanych balikov mesacne im vedia spravit taku dobru cenovu ponuku..?
Pidgey
07.10.13,22:05
my sme toto iste riesili na zaciatku roku. pocet objednavok cca 60 a viac mesacne, dovtedy iba posta, drviva vacsina zasielok okolo 1 kg(do 2 kg)
zvolili sme GLS,ale myslim ze cenami boli plus minus vsetci rovnako.na stretnuti s panom z GLS som vravel ze neviem odhadnut kolko zakaznikov bude vyuzivat kuriera a kolko postu, takze som nevedel garantovat nejake mnozstvo za mesiac. Dalo sa s nimi dohodnut super. cena za balik je rovnaka, resp o cosi nizsia ako poisteny balik, dobierka je drahsia.
Na eshope sme zjednotili ceny prepravy pre postu a GLS, a napriek tomu cca 70% ide stale cez Sl. postu.
s GLS zatial max spokojnost, super ludia, komunikacia, zatial vsetky zsielky bez problemov dorucene. V jednom pripade mojho pochybenia rychle vyriesenie chybnej zasielky-spravne dorucenie.
Co sa tyka ceny prepravy , co si porovnavala s konkurenciou. je dolezite si uvedomit, ci je ,alebo nie je platca DPH. my mame zakladne postovne cca 3,8. to je ale bez DPH 3,17 €. minimalna suma za poisteny balik je tusim 3,2, reso 3,1 cez EPH, takze kopirujeme presne cenu Sl. posty, aj ked zakaznikovi sa moze zdat ze plati o 60 centov viac ako to stoji.to takto mozem porovnat este kopec dalsich veci...
este k tej GLS, ja som si ju vybral aj koli tomu ze maju velmi blizko depo, takze ak sa nestihnem dohodnut s kurierom na vyzdvihnuti zasielok, mozem to tam lahko odniest sam. to bol pre mna asi rozhodujuci faktor