marcela1
08.10.13,06:58
Dostala som z LU doklad kde je vycislena provizia za aktivaciu Skylink, mam to dat do suhrnneho vykazu ako sluzbu a co s vykazom DPH
surne to potrebujem s niekym odsuhlasit
dakujem
Ajuška
08.10.13,09:01
...ak máš v rukách doklad o vyčíslenej provízii, vystavíš faktúru za poskytnutú službu (bez ohľadu na to, že ju odberateľ nepožaduje)... zadefinuješ si službu poskytnutú do zahraničia podľa príslušného § zákona o DPH a podľa toho ju zaúčtuješ... ak vstupuje do SV... máš povinnosť odoslať ho do 20. dňa po skončení Q... (predpokladám, že výška provízie neprekročila stanovený limit)... výkaz sa odosiela výhradne elektronicky...
Leila
11.10.13,09:27
Prosím Ajuška vysvetlíš mi z predchádzajúceho príspevku : (predpokladám, že výška provízie neprekročila stanovený limit)... ??? Mám podobný prípad, provízia z EU pripísaná na účet a potrebovala by som sa v tom viac zorientovať. U mňa platca DPH podľa 7a. Vopred ďakujem.
Ajuška
11.10.13,10:31
...mala som na mysli tento § 80 zák. o DPH...(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka... //...pri opätovnom čítaní som doslova zmrzla...//...limit sa vzťahuje len na dodanie tovaru... služby sú v odseku 1 písm. d)... u nich zrejme platí toto: ...Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac... //...sakra...// ...pre Teba platí ... (3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d)... // ...vďaka... že si reagovala... možno ma vzkriesia :*
tictac7
11.10.13,10:38
zle, zle celé zle - SV sa podáva štvrťročne. Na dosiahnutie obratu sa sleduje len dodanie tovaru a tu sa sleduje limit, pri ktorom je povinnosť podávať SV mesačne. Ak niekto dodáva služby, hoc´aj za milón eur mesačne, podáva SV štvrťročne
Ajuška
11.10.13,12:16
tak som to doteraz vnímala aj ja... lenže odsek 1 § 80 na mňa dnes inak prehovoril... :) svoju poslednú vetu mi dolož prosím citáciou zo zákona... ďakujem za pochopenie...
Leila
11.10.13,20:19
... ďakujem pekne, dúfam, že si živá. Pravdupovediac aj mna toto iste po prečítaní prekvapilo, myslis, ze to je naozaj tak, že sluzby vzdy mesacne????