sufu
08.10.13,08:12
Ahojte,

chcela by som sa opytat, ak mam prispevok na podnikanie a podnikam len od juna 2013, a bohuzial som nemala dostatok zakazok, moje uctovnictvo vyzera tak ze do konca kal. roka budem asi v strate.

Co mi hrozi od uradu prace? Je mozne aby som bola v strate a nezobrali mi prispevok, vzhladom na to ze podnikam v cinnosti kde sa netocia nejake obrovske sumy a samozrejme na zaciatku podnikania som mala vydavky a podnikat do konca roka budem len 7 mesiacov co nie je cely rok?

Dakujem za vase odpovede, najlepsie by bolo keby mi niekto napisal aj osobnu skusenost.
veronikasad
08.10.13,06:22
Zaúčtovala si čerpanie dotácie do POZD ?
sufu
08.10.13,07:03
Ano cerpanie som zauctovala.
mondes
08.10.13,08:03
UPSVaR zaujíma len to, na čo a koľko si čerpala z dotácie v súlade s podnikateľským zámerom. Ak si dodržala podmienky dohody a výdavky uvedené v PZ a správne si zaúčtovala príjem dotácie a následne čerpanie, tak je všetko ok. To, že si v strate, to ÚP nezaujíma. To si obhájiš pri prípadnej daňovej kontrole. Takže z ÚP ti nehrozí nič, len nezabudni každý polrok odovzdávať správu, ktorú si povinná odovzdať.
sufu
08.10.13,08:32
Pytam sa to najma preto lebo UPSVaR sa teoreticky sprava ako "investor" pri poskytovani tohto prispevku, a ja ak budem ako ich "investicny projekt" stratova tak ci nie je mozne aby mi vzhladom na tuto skutocnost neodobrali prispevok alebo jeho alikv. ciastku.