comodo
19.03.06,17:51
Prosim , vie niekto potradit ohladne zapoctoveho listu ?
Situacia :
Do r. 1998 , september - zamestanec
r. 1998 oktober. november a december nezamestnany- urad prace
r. 1999 az jun 2004 – zivnostnik
jul 2004 az jun 2005 – zivnostnik , avsak neevidovany v soc. poist., pretoze v r. 2003 a 2004 si uplatnil pausalnu dan
jul 2005 - zamestnanec (prerusena zivnost) 1 mesiac
august 2005 – zmena zamestnavatela - doteraz zamestnanec (prerusena zivnost).

Posledny zapoctovy list ma od zamestnavetela z r. 1998 + potvrdenie pre zapocet nahradnej pracovnej doby do konca r.1999 – z uradu prace.
Socialna poistovna tvrdi ,ze zapoctove listy za zivnost nedava, ale ze si to pre sebe eviduje.

Podla coho vyda zapoctovy list zamestnavatel , u ktoreho dotycny pracoval po preruseni zivnosti, ked nema predchadzajuce udaje ? Treba tam sucet.
Na zapoctovam liste je riadok „ ku dnu skoncenia pracovneho pomeru sa pracovnikovi zapocitalo... rokov…. dni…..“.
mysimis
19.03.06,16:56
Zamestnávateľ vydá v tomto prípade zápočtový list len na to obdobie kedy zamestnanec bol tam zamestnaný.
comodo
19.03.06,18:32
dakujem. Teraz sa mi zobrazili podobne temy a i som sa nieco docital.
Ja tu mam prazdne tlacivo zapoctoveho listu, pre zapocet doby "uhrnom".
Je niekde na webe tlacivo, kde sa zapocita iba doba zamestania u jedneho zamestvatela ?
mysimis
19.03.06,18:41
klikni si tu na porade na "Tlačivá" a v personalistike je tlačivo na zápočet o odpracovaných rokoch.
stonozka
19.03.06,18:58
Sociálna poisťovňa zápočtové listy pre živnostníkov vydáva na žiadosť. Treba si vyplniť v SP tlačivo (majú predtlačené) a žiadať o zápočtový list. SP musí zápočtový list pre obdobie SZČO na žiadosť vydať, vyplýva to aj zo zákona.