minervacar
08.10.13,16:12
Mam na mysli rychle obcerstvenie zamerane len na halusky. Skusal to uz niekto? Mohlo by to byt profitabilne? Ake su najlepsie miesta na umiestnenie takejto prevadzky?

Doplnenie:
Netvrdim, ze kazdy ma jest halusky den co den. Ale spochybnovat existenciu takehoto haluskoveho fast foodu len preto, ze ich nejete kazdy den mi pride smiesne. Ani ja nejem kazdy den pizzu, kebab alebo palacinky a predsa tu existuju pizzerie, palancinkarne a kebabovne..

Celkom som sklamany z niektorych prizemnych reakcii. Ale tak sme na Slovensku...
buchač
08.10.13,14:20
Myslíš niečo podobné ako Mekáč ....?
Tak za seba vravím - NIE !!!

Tá anketa je v podstate stupidita ........


DOPLNENIE :

Nie iba haluškám nerozumieš ....
Tých iných " problémov " máš viacej ...
Poradu do toho nemiešaj , že Ti nik neporadí ...


minervacar (Dnes 21:04) @marjankaj: A preco by som si to nemohol zistovat tu? Ved na to je zriadena porada. Ako pozeram, nie je to take terno a aj tak nie ste schopni nic poradit )) [QUOTE]

Tie Tvoje otázky tiež nie žiadne terno ...
http://www.porada.sk/128558-casopis-post1259934.html#post1259934
http://www.porada.sk/t130131-dropshipping-luxusny-tovar.html#post1277389
http://www.porada.sk/t140740-turecko-software.html#post1410849
http://www.porada.sk/t213777-ako-vybrat-vhodneho-dodavatela-velkosklad.html#post2292040
http://www.porada.sk/t223481-aky-je-najlepsi-biznis-model-rychleho-obcerstvenia.html#post2404341

Celkom široký záber na jednotlivca ...:eek:
marjankaj
08.10.13,14:27
Tuším na to ideš vedecky. Vraj "profitabilné":D
marjankaj
08.10.13,14:29
Umiestnenie? Najlepšie niekde v USA, kde je silná slovenská komunita. Tam to asi nezoženú tak ľahko.:---

Tak opravujem.
Je to super nápad. Slováci milujú halušky. A ešte keby si tam pridal aj bryndzu(teda neponúkal by si LEN halušky), tak sa mekáč môže vrátiť do USA.
buchač
08.10.13,14:35
PROFITABILITA - typický príklad manažerského slovníku - slepé preberanie anglických slov a ich používanie v manažerskom slangu.
Pritom sa dá použiť niekoľko zodpovedajúcich významov - ziskovosť, rentabilita nebo prínos....
marjankaj
08.10.13,14:39
Inžinieri a manažéri

Na kongres ide vlakom skupina inžinierov a manažérov. Každý manažér má svoj cestovný lístok, inžinieri majú dohromady len jeden. Zrazu jeden z inžinierov volá:
- Ide sprievodca. - a všetci inžinieri sa natlačia do jedného WC. Sprievodca skontroluje cestovné lístky manažérom a keď uvidí zamknuté dvere na WC, zabúcha na nich:
- Cestovný lístok prosím.
Z WC sa spod dverí vysunie jeden lístok, sprievodca ho cvakne, prestrčí späť, poďakuje a spokojne odchádza.
Na spiatočnej ceste si manažéri kúpia jeden cestovný lístok a inžinieri dokonca nemajú žiadny. Jeden z manažérov zvolá:
- Ide sprievodca. - a všetci manažéri sa utekajú schovať na WC. Inžinieri trochu pomalšie odchádzajú na ďalšie WC.
Posledný z inžinierov ešte predtým ako sa schová, zabúcha u manažérov:
- Cestovný lístok prosím.

Ponaučenie:
Manažéri často používajú inžinierske riešenia, bez toho aby im rozumeli...
minervacar
08.10.13,15:52
Je to dobry vtip a aj ponaucenie ma zmysel. No nie som manazer ani jazykovedec, ale inzinier. A fakt by ocenil nejaku radu namiesto vyrivania.
minervacar
08.10.13,15:54
Nie ako Mekac, ale normalny fast food. Presne tak ako sa pradav vo fastfoode cina, mexicke jedlo, tak by sa mohlo aj slovenske. Ci nie?
buchač
08.10.13,16:02
F A A S T F O O D ....

Rýchle občerstvenie alebo fast food (angl. = rýchla potrava) je druh verejného stravovania, založený na rýchlom výbere, predaji a konzumácii stravy. Prevádzky rýchleho občerstvenia dosahujú zvýšenú rýchlosť obsluhy tým, že umožňujú zákazníkom získanie potravy s minimálnym prerušením iných činností (stravovanie pri ceste do práce alebo z práce, nezriedka predaj priamo do auta), a zvýšenú rýchlosť konzumácie tým, že úpravou jedla a jeho balením podporujú konzumáciu postojačky alebo v pohybe.


....halušky jesť na stojáka ????
Alebo v aute ???
Neblázni .....

Položenie halušiek na samotné dno kultúrneho stravovania ...ach jo ....
erik555
08.10.13,16:25
tak aspon keby nejake zemiakove zemle, do toho bryndzu a oskvarky :D
minervacar
08.10.13,16:27
Dost velka cast populacie sa bezne stravuje vo foodcourtoch/fastfoodoch. Tvrdit o tychto ludoch, ze predstavuju dno kulturneho stravovania je dost silna kava. Mozno ty si to mozes dovolit, ale bezny clovek za obed 20 Eur nezaplati.
erik555
08.10.13,16:31
ja neviem, ale skor nieco pestrejsie, kde je aj zeleninka, ako iba bryndza a oskvarky :) Vlastne co by si ponukal, co si mam pod pojmom halusky predstavit? Chces ponukat iba bryndzove halusky s oskvarkami?
avalik
08.10.13,16:32
a aka je tvoja cielova skupina zakaznikov?

... v BA v Poluse je "vyvarovna" so slovenskou kuchynou, mavaju aj halusky ... aj napriek tomu tam nemaju natresk

ja mam chut na halusky tak raz do mesiaca - aj to si urobim doma.
cakas od ludi, ze ti budu chodit kazdy den na obed na halusky???
buchač
08.10.13,16:33
Bratu .....ja nevravímo ľuďoch !!!!
Ja hovorím o tých haluškách !!!!

Ale mám aj dojem , že TY vidiš do toho varenia jak hus do piva - halušiek zvlášť !!!

Mi ale povedz sám .
Zjedol by si halušky z plastového taniera , s plastovou vidličkou ....?
Na stojáka , studené ....???

Lebo ako vravím - budem sa aj opakovať ....
JA VERU NIE !
minervacar
08.10.13,16:35
@erik: halusky na rozne sposoby: brindza, tvaroh, kapusta (kysla, sladka), syr a este su aj ine kombinacie, kt. by som skusil ponuknut
Janiela
08.10.13,16:46
Ani ja by som nejedla halušky na stojáka. Potrebujem pri tom kľud a musím si ich vychutnať, mať z nich radosť. A májovú bryndzu ani radšej nespomínam. Mňamky.
Predsa je to len slovenské národné jedlo, tak si ho chráňme. Nemôžme ho zhovadiť na úroveň rýchleho a nezdravého jedla.
Ináč - ja do fastfúdov nechodím. Nedôverujem im.
A nebude mi prekážať, ak dostanem mínusku.
Mila123
08.10.13,16:48
jednoznačne nie, nie, nie
buchač
08.10.13,16:51
Ja by som snáď uzavrel ( za seba ) :
....šak skús ....choď do toho ...uvidíš ....
Nič lepšie ako vlastná skúsenosť - prax Ti nedá odpoveď ...

Len tak mimochodom , o akú lokalitu - mesto sa jedná ?
minervacar
08.10.13,16:54
@buchac: no ved to, ze dehonestujes isty typ konzumacie potravy, dehonestujes ludi, kt. sa tak stravuju..

"Zjedol by si halušky z plastového taniera , s plastovou vidličkou ....?
Na stojáka , studené"

Nedomyslaj si. Teple halusky by som jedol aj s plastovou lyzicou aj z papierovej krabicky. Presne tak, ako som bezne takto jedaval Cinu v USA. Nic kontroverzne. Ale ok, ty nie, chapem.
marjankaj
08.10.13,16:57
A keď som ťa posielal do USA, tak sa ti nepáčilo.
minervacar
08.10.13,17:04
@marjankaj: :) no lenze takto sa bezne stravuju aj Slovaci. Vsade mame kebaby, cinu, pizzerky, donasky domov cohokovlek jedleho. Podla mna tento trend tu je, a kedze som vo fore o podnikani, ocakaval som ludi s nejakymi citom pre podnikanie a nie moralistov :)
buchač
08.10.13,17:10
Ešte raz OPAKUJEM !

Ak si ma nepochopil ,tak tým fasa fúdom dehonestuješ halušky TY a nie ja ...
Myslíš si , že všetko , čo sa týka stravovania a pochádza z USA je v poriadku ???

Čína sa dá jesť ( žrať ) z tých kelímkov , no halušky nie ...
Ide o to , že halušky sú po tých 5 minútach nejedlé , nechutné .....
minervacar
08.10.13,17:11
No lenze ja nechcem predavat predrazene halusky a iba s bryndzou. Na zaciatok by som skusil aspon 5 roznych druhov.

Inac ak narazas na Slovensko-cesku kuchynu, tak prazdnotou to zyva aj inde a nie je to haluskami. Ceny maju vysoke, porcie ubohe a na chut si uz ani nepamatam. Davno som tam ani nepozrel.
marjankaj
08.10.13,17:13
A prečo to zisťuješ tu? Budeš tie halušky rozposielať IMELOM?:---
Veď ten fastfood otvor a sám uvidíš, či to ide alebo nie.
Keby to bolo také terno, tak ti predsa nikto nebude radiť, kde to máš otvoriť, ale sám si vybuduje biznis.
Veď ponúkni nejaké percento zo zisku a budú ťa brať možno vážne.
buchač
08.10.13,17:15
Zhovädzuje ho tu jeden pán podnikateľ ....

Ibaže nie je spokojný s názormi ...
Asi sa najedol studených halušiek z plastového tanierika , plastovou lyžicou pchla do hlavy . Szuhnutá slaninka mu na mozog sadla , masť brucho zaniesla ...

Preto rozpráva z cesty , poblúznený je ........

P.S.:
Výnimočne dávam plus ......:D :D :D :D :D
buchač
08.10.13,17:19
Tvoj Fasa food bude praskať vo švíkoch ....
Ľudia prestanú doma variť - len na haluškách budú žiť .......
Dokonca sa na zimu zásobia haluškami ....

Kriste pane ..... profitabilná stupidita ...
marjankaj
08.10.13,17:22
No jeden tu chcel predávať varené cestoviny v sáčku. Možno niekto z rodiny.:eek:
stanislav.matej
08.10.13,17:26
Urcite nie, aj ked je to narodne jedlo, halusky sa jednoducho musia podarit, ale z mojho prieskumu je nemaly zaujem o slovenske jedla v cine.
tictac7
08.10.13,17:53
...mne je to jedno...a po pravde? Najlepšie bryndzáky môjho detstva spolu s jahodovým kokteilom v oranžovom hrubom umelohmotnom pohári boli na stojáka - polostudené - plávajúce v masti - v mliečaku pri SND
minervacar
08.10.13,17:55
@buchac: :) OMG, tie tovje prispevky nemaju chybu. Mal by si pisat rozpravky pre deti, lebo tolko sprostosti napisat v jednom prispevku to je sila. Fakt by ma zaujimalo co si take v zivote dosiahol, okrem anonymneho hateovania na nete.
marjankaj
08.10.13,17:58
Možno by skôr uspel s FASTSEXOM na stojáka :---
minervacar
08.10.13,18:04
@marjankaj: A preco by som si to nemohol zistovat tu? Ved na to je zriadena porada. Ako pozeram, nie je to take terno a aj tak nie ste schopni nic poradit :)))
minervacar
08.10.13,18:06
Mas skusenosti? :D :D :D
minervacar
08.10.13,19:19
Najlepsia obrana utok? :) Skoda na teba reagovat, ked nemas ani zakladnu schopnost porozumiet citanemu textu. Nie to este odpisat nieco zmysluplne. Sa cudujem, ze si tu dokazal vyplut vyse 16 tisic takychto "odbornych" prispevkov.
marjankaj
08.10.13,19:34
No zatiaľ sa tu nenašiel taký odvážlivec, čo by takto predával halušky. Tak sa nediv. Musíš skúsiť iné fórum. Ale tam asi nebudú mať prístup na internet.
alaya1
09.10.13,10:13
Niet nad halusky na salasi pod Spisskym hradom, ziadne rychle obcerstvenie na to nema.Takze by som nekupovala. Bud si urobim sama doma, alebo zajdem tam na salas.
alaya1
09.10.13,10:18
Minerrvacar, halusky predavaju v istom obchodnom centre v KE, v sekcii stankov rychleho obcerstvenia, no ako jediny tento stanok ma podobu samoobsluznej jedalne. Haludky pripravuju priebezne, nestoja tam pol dna hotove. Skus sa zamerat na takyto sposob predaja haluusiek, pravdupovediac, ja by som ich tam nekupila, ale ludia jedli. To som videla.
lujza.j
09.10.13,10:19
Ja za seba NIKDY!....vysoko kcal.jedlo....nebudem riskovat zbytocne prijate kcal.v nejakej BA haluško-vykrmni.....iba doma...ak vôbec.....
Letko
09.10.13,10:30
Kúpil by som si, keby bolo otvorené do neskorej noci a za cenu max. 2€ - tým pádom by porcia bola malá, taká akurát na večernú hodinu. A terno by podľa mňa bolo predávať ich z "dodávky", aby si sa mohol premiestňovať pred kultúrne domy, kde práve prebieha zábava, diskotéky, demonštrácie,... Nemôžem zahlasovať, lebo možnosť menej ako raz za týždeň tam nie je. Ale keby to bol "odpad", nekupoval by som.
marjankaj
09.10.13,10:31
Nie ale ponuky som už mal.:D
Na Krížnej. Ale ty si asi vtedy ešte ťahal káčera na pieskovisku.
buchač
09.10.13,10:31
Si neužitočná ....:D :D
buchač
09.10.13,10:32
Mudruješ ???
Si neužitočná ...:D :D :D
srska
09.10.13,10:33
no, niet nad halušky urobené doma. a pretože ich neviem urobiť také, na aké som bol zvyknutý - nejem ich.
buchač
09.10.13,10:33
Jasné ....blaváčka sa ozvala ...
Halušky videla snáď z rýchlika a teraz tu ide za múdru...

Aj Ty si neužitočná v oblasti haluškárenia ... :D :D :D
taiko
09.10.13,10:34
hlavnou ingrediencou halusiek je ich cerstvost a cerstvoct surovin, ako to chces vo fastfoode zachovat?
alaya1
09.10.13,10:36
Na tom salasi su suprove, ale ja lubim len s bryndzou.A staci mi to raz za 3 mesiace, castejsie na ne chut nemam.takze na mojom papani halusiek by tento zadavatel ankety nezbohatol-)
taiko
09.10.13,10:38
:-D ze ocakaval som ludi s citom pre podnikanie, nie moralistov
taiko
09.10.13,10:40
Ak dokazes urobit nieco, co bude porovnatelne so salasom Hron pri Zvolene, tak potom chod do toho. Vsetko ostatne nema podla mna vyznam.
alaya1
09.10.13,10:44
otazka je, ci bude tolko halusiek sam vladat hadzat z denka do vody, lebo, ak origos slovenske, t ak len z denka moze-)))
buchač
09.10.13,10:49
Origoš slovenské -sádzané , ručne robené ???
Pche , neblázni ...
Šak urve mrazené ...klasika fasa foodov ...
pmajap
09.10.13,10:58
ten jahodový kokteil bol najlepší , pravé jahody s mliekom a tá pena... a ten hlad, máš pravdu
pmajap
09.10.13,11:03
dobré robia aj na salaši pri RS, na horehroní mi vadí slanina pácovaná s rascou, trochu to mení chuť aspoň mne, lebo mám rada veeeľa slaniny, aby sa pokľzli
minervacar
09.10.13,11:40
Samoobslua v mojom pripade nema zmysel. Ale ako spominas, halusky robia priebezne. To je to co chcem robit. Vyrabat ich priebezne tak aby boli cerstve a teple. Nechapem preco niektori pri slove rychle obcerstvenie si predstavuju "Godzillu".
lujza.j
09.10.13,11:55
Buchino ja halusky milujem len su svinsky kaloricke:D....v BA nejdu ine podniky....urcite tu vsetci stoja v zastupe a cakaju na spasenie haluškárne:D
minervacar
09.10.13,12:21
@taiko: urcite to nechcem robit sposobom, ze rano navarim a tyzden predavam.. to je nepredstavitelne. Produkovat halusky priebezne + mam istu proceduru vyroby (chcem to este vylepsit), aby ostali cerste dlhsie.
srska
09.10.13,12:40
na mne zas mcd
taiko
09.10.13,13:11
diky za dobre typy :-). Halusky si uz roky davam len pri Zvolene, ale [reco nevyskusat nieco ine :-)
minervacar
09.10.13,15:46
A za kolko si sa predaval? :D
minervacar
09.10.13,15:59
No v biznise sa to bude musiet podarit vzdy :)
minervacar
09.10.13,16:00
V tomto salasi som este nejedol, ale samozrejme musia byt velmi chutne. Smejdy nikdy nepredavam a so zakaznikmi jednam vzdy fer..
minervacar
09.10.13,16:04
@buchac: ach jaj, keby si len nieco vedel o tej tvojej gastronomii.. vo vacsine restauracii na SR varia z vylucne polotovarov. opakujem vo vacsine RESTAURACII. aby si pochopil aj ty, tak uvediem priklad mrazene knedle, halusky, zelenina atd a nakupene v Metre ci na akciu z Tesca.. sam nevies o com rozpravas kamarat :) hlavne ze ti chuti v tvojej oblubenej restike :D :D :D
lujza.j
09.10.13,16:24
tak si bež poplakať....:---:D...holt čo si si myslel, že všetci ti napíšu to čo ty chceš počuť....si svojprávny otvor prevádzku a haluškuj....dúfam, že o vychýrených haluškách bude kvákať cela BA..
buchač
09.10.13,16:34
Naondiať takým inžinierom na halušky .... :D
minervacar
09.10.13,17:49
ja sa nevyplakavam, len mi je luto takych ako ty. na normalne polozenu otazku odpovedas ako nesvojpravny/a. nemam problem so ziadnou negativnu reakciu k veci, kt. napisal normalny clovek a nie primitv prvej triedy.
lujza.j
09.10.13,17:51
:---:D...som rada, že ty máš vo veciach jasno!!!
arizona
09.10.13,17:55
Ja by som si obcas kupila.
Bryndzaky milujem,ale malokedy sa mi ich chce robit doma iba pre seba....A ked ich uz urobim, ja neviem varit male mnozstva, takze ich jem aj dva dni :-D
asedma
09.10.13,18:09
nuz, ja by som si aj kupila, ked by som videla, ze tam stoji velka rada na ne a siri sa vona siroko daleko a jasne, ze za primeranu cenu
minervacar
09.10.13,18:10
:) to poznam. a v malom mnozstve sa to velmi ani neoplati varit. len tak medzi nami, chutia ti potom halusky aj na dalsi den?
avalik
09.10.13,18:13
joooj take kapustove, tvarohove zohrievane na druhy den a trosku priskvarene ... mnam ... len doma viem co som do nich dala a kedy som ich robila :)
minervacar
09.10.13,18:14
a kde sa stravujes? prezrad, daj tip aj nam dalsim co sa chcu zbavit kalorii :)
minervacar
09.10.13,18:17
Male porcie nebude kupovat nik. Ale suhlasim, ze to nemoze byt drahe a cena musi byt primerana.
minervacar
09.10.13,18:21
A co ak by si vo fast foode dostala presne take iste halusky ako na salasi?
lujza.j
09.10.13,18:22
som na bielkovinách....a v ketóze...
."obed" vo "firemnej" výkrmni....ostatok vlastná strava...
minervacar
09.10.13,18:25
Kupovala by si si velku porciu, ci by si chcela aj mensiu? Samozrejme cena musi byt primerana. Btw, dnes som videl vo foodcourte halusky za 5,20Eur. Kedze viem ake su naklady, skoro som odpadol... A este clovek na ne caka 20min.
minervacar
09.10.13,18:28
Priznam sa, ze aj ja mam rad take :)
arizona
09.10.13,18:28
Samozrejme, najlepsie su cerstve. Ale ja miesavam bryndzu so sladkou smotanou,aby halusky az plavali. Takze do dalsieho dna paradne nasiaknu a neobschnu.
buchač
09.10.13,18:30
"""" ...minervacar (Dnes 19:04) @buchac: ach jaj, keby si len nieco vedel o tej tvojej gastronomii.. vo vacsine restauracii na SR varia z vylucne polotovarov. opakujem vo vacsine RESTAURACII. aby si pochopil aj ty, tak uvediem priklad mrazene knedle, halusky, zelenina atd a nakupene v Metre ci na akciu z Tesca.. sam nevies o com rozpravas kamarat hlavne ze ti chuti v tvojej oblubenej restike .....""""

Môj Ty zlatý !!!
Manželka v tej gastronómii funguje ...!!!
To , čo Ty tu propaguješ a iba nedávno si sa dočítal na nete , poprípade chceš v takejto oblasti podnikať , tak toto ja mám už za sebou ....

Bratu ...ja som už raz taký .
Do dilemy alebo dišputy sa púšťam iba vtedy , ak som presvedčený o svojej pravde na minimálne 70-80 % .

Nehnevaj sa , ale Ty nie si pre mňa žiaden oponent ...si proste mladý , neskúsený ...no netvrdím , nepovažujem za blbca .
Len si proste zaťatý a ideš za tým svojim , aj keď argumenty tvrdia niečo iné ...
minervacar
09.10.13,18:36
vo vyvarovni musis mat celkom problem vyhnut sa kalorickym jedlam, nie?
lujza.j
09.10.13,18:51
no ja tak volám jedálen:Dniekedy áno..inak maso a zelenú zeleninu...už som si zvykla....
alaya1
09.10.13,18:52
myslim si, ze cenou sa nemozes priblizit cenam na salasi, potom by to uz nebolo rychle obcerstvenie.Takze aj kvalita bude zrejme ina a neverim, ze tam budes podavat jedla na objednavku, ktore pripravuju pred podavanim, nie z polotovarov.
asedma
09.10.13,18:52
ja mam radsej mensie porcie..za halusky 5,20 to snad nie..to nejaky blbec predava, co tomu vobec nerozumie
minervacar
09.10.13,19:17
Ale to nie je z netu, bohuzial viem ako "varia" v restikach (len aby sme sa rozumeli, hovorim o cenovo dostupnych podnikoch). Ak sa mozem opytat, na com skoncilo tvoje podnikanie v gastro?
buchač
09.10.13,19:32
minervacar (Dnes 22:17) Ale to nie je z netu, bohuzial viem ako "varia" v restikach (len aby sme sa rozumeli, hovorim o cenovo dostupnych podnikoch). Ak sa mozem opytat, na com skoncilo tvoje podnikanie v gastro?

Ja som ale nepovedal , že som niekedy podnikal ...či si to takto pochopil ???
Nuž ak áno , tak zle ....:D
Ale halušiek som sa najedol statočne ...a aj som ich dosť navaril ...na kilá , litre ...
Preto aj oponujem , nie každé sú dobré - nie každý vie urobiť , pripraviť ...

Za oných čias boli jedlá buď hotové a na objednávku .
Halušky boli objednávkové a podávali sa na teplom tanieri , boli ručne sádzané a tým pádom ČERSTVÉ !
Toto žiaden fasa food nemá šancu dokázať ani z tých polotovarov ....
pmajap
09.10.13,19:52
...musela som, všetci majú jednotku, len tebe chýbala:)
Letko
10.10.13,04:02
Ani nie že blbec ich predáva ale blbec ich kupuje.
minervacar
10.10.13,05:26
:) za halusky vo "vyvarovni" je to strasna cena..
taiko
10.10.13,05:52
Tak ak to dodrzis, tak potom budes mat uspech. Tie fantasticke halusky na salazi Hron stoja myslim 3.60, takze to je cenova relacia o ktroej rozmyslas aj Ty. Ale musi byt vidno tetusky v kuchyni ako ich tam sadzu do viracej vody. Myslim, ze to na Hrone urobili naschval, aby bolo vidno do kuchyne :-)
taiko
10.10.13,05:55
a ak sa smiem spytat, preco to ches mat v nejakom foodcourte? mna napr taketo miesta odradzaju uz svojou podstatou. Tam Ti podl amna nikto neuveri, ze sa jedna o kvalitny cerstvy produkt. To je ako mat klenotnictvo na vlakovej stanici
korela
10.10.13,09:15
Dvojaké porcie - veľké a menšie. Pre valibuka resp. milovníka halušiek väčie porcie, menšie možno pre ženy, deti, alebo ako chod medzi hlavnými jedlami. Proste si niečo zakusnúť.
Cena 5,20 - keď sa cena najkvalitnejšej pravej bryndze v maloobchode pomaly šplhá na 15 eur/kg,
ani sa niet čo čudovať. Ide o to, koľko bude zákazníkov, potom sa asi prispôsobí aj kvalita bryndze.
Buď kvalita alebo kvantita. Nie je na výber.
minervacar
10.10.13,09:32
To s podnikanim som len strelil a chytili si sa. Jedina tvoja kvalifikacia v rubrike o podnikani je, ze si kedysi varil halusky a ze ani nevies co v skutocnosti konzumujes v restikach.. :)
Indeed
10.10.13,10:00
Napriklad Salaš HRON pri Kováčovej BOL , JE aj BUDE o vynikajucich haluškách v pravej očej bryndzi...

Aj Blaváci sa tam zastavujú a to v hojných počtoch

Takže ide o kvalitu a POVODNE ORIGINALNE suroviny...
pizzanoel
10.10.13,10:44
Halušky ti pojdu leda tak v liptovskom mikuláši pri fujare.... :)
minervacar
10.10.13,11:57
:) preco?
minervacar
10.10.13,11:58
chcem to spravit poctivo a za rozumnu cenu.
minervacar
10.10.13,11:59
tie ze 5.20 bohuzial nie su z kvalitnychy surovin.. ale rozumiem na co narazas.. no s cenou sa da ist dole aj inac nez setrenim na surovinach..
Janiela
10.10.13,12:07
čo je to poctivo za rozumnú cenu? Alebo lepšie - aká je hodnota rozumnej ceny za poctivosť?

Veď si urob kalkuláciu a potom jednoduchá rovnica: rozumná cena - "poctivosť" = tvoj zisk (hrubý)
lujza.j
10.10.13,14:09
myslím, že vôbec BA nepoznáš .....
labutienka
11.10.13,08:00
Vieš vôbec navariť halušky? Variť ich v malom nie je vraj to isté, ako variť ich vo veľkom... Halušky dostať všade, nechceš skúsiť radšej vietnamské závitky? :D
Indeed
11.10.13,08:03
to je ktorý salaš pri RS , ako sa volá ??
pizzanoel
11.10.13,08:16
no ked mi niekto povie ze halusky predstavim si tatry a janosika teda halusky si dam niekde v tatrach v lipt.mikulasi....inak uprednostim grilovany hermelin s brusnicami nejaky salatik a stangle k tomu....ach boze dala by som si... :)
lubko6394
11.10.13,08:30
Ja si zas pamätám aj ryžový nákyp v Luxorke a igelitovú limču
tictac7
11.10.13,08:31
ryžový nákyp neľúbim :-(
lujza.j
11.10.13,08:38
Jasne ze halusky sa jedia inde a nie v BA "na stojaka":D
lubko6394
11.10.13,09:42
Však som mal vtedy tak 10.
lujza.j
11.10.13,09:49
Jezisi aaano ja som nato normalne zabudla....halusky v mliecaku...boooze to bolo davno:)
shimao25
12.10.13,12:27
ja si myslim ze to nie je nejake "terno" ale mohlo by to ist, kde to uz je otazne....jasne ze by tam nemal len halusky, ale napr. trhance, sulance - na skladko, na slano, perky, zemiakove placky so smotanou atd.. " slovensky fast food" podla mna v poho myslienka, len treba dotiahnut, o tom mieste predaja ale treba dobre pouvazovat, lebo ked je niekto hladny kazdy si da v poho bagetu, alebo tu spominanu pizzu, ale na halusky nie kazdy ma hut a kazdy ich ma rad, potom treba dat dokopy nejaku v poho ponuku, aby ti tam ludia chodili aj na ine ako na halusky, a samozrejme tie halusky robit poctive a dobre
srska
12.10.13,12:29
+ nezabudnúť na bryndzové pirohy - ale čerstvé nie 2 týždne ležiace v mrazáku
Oliwa
15.10.13,14:48
Verte-neverte, prečítala som si celú túto "haluškáreň"...

Keďže sa pýtaš, aké sú najlepšie miesta na umiestnenie prevádzky, predpokladám, že vlastné priestory nemáš a uvažuješ zrejme o prenájme, na ktorý by si tie halušky mali zarobiť /ibaže by si "ich" dotoval z nejakého iného biznisu - čo nepredpokladám/. Tiež mám pár otázok k téme, na ktoré, ak chceš, si môžeš odpovedať:

- akú farbu budú mať Tvoje halušky?
- z akej múky ich budeš robiť?
- postavíš sa za sporák sám alebo zamestnáš ľudí - ak áno, koho - brigádnikov?
- čo by si podával k haluškám - aký nápojový lístok?
- máš zdravotný preukaz?
- máš osvedčenie o odbornej spôsobilosti?
- vieš, čo je HACCP?

Mimochodom, nepoznám nikoho, kto by mal chuť štyrikrát do týždňa na to isté jedlo /s výnimkou kojencov/ - a nemusia to byť zrovna halušky... Ty hej?
A ak by náhodou niekto chcel oponovať, že predávať halušky neznamená vedieť ich aj vlastnoručne ukuchtiť a naservírovať, prosím, ale to by mi pripadalo, ako keby trebárs majiteľ autoservisu nemal ani vodičák, ani auto...
srska
15.10.13,14:50
schválne - akú farbu by mali mať tie best haluše?
draik
15.10.13,16:13
Ak dá mlieko, budú biele, ak vodu, budú tmavé.
Oliwa
16.10.13,15:13
Nóóó, srska, odpovedať by mal zadávateľ - myslíš, že sa dočkáme...?
Oliwa
16.10.13,15:29
Ale pizzanoel, nebuď úzkoprsá... Ani na pizzu nejdeš predsa vždy do Talianska...
minervacar
20.10.13,09:17
- akú farbu budú mať Tvoje halušky? uz ste to zodpovedali
- z akej múky ich budeš robiť? urpimne pouzijem recept od mamy :)
- postavíš sa za sporák sám alebo zamestnáš ľudí - ak áno, koho - brigádnikov? nemam vela casu, ale pri rozbehu by som si chcel vyskusat vsetky miesta, kt. budem musiet obsadit, aby som v tom mal jasno
- čo by si podával k haluškám - aký nápojový lístok? to je dobra otazka, uvazoval som nad produktami z mlieka, ale budem to musiet skusit o co by ludia mali zaujem a v pripade potreby zmenit
- máš zdravotný preukaz? nie
- máš osvedčenie o odbornej spôsobilosti? nie, potrebujem na to zodpovednu osobu
- vieš, čo je HACCP? ano viem, je to formalita a o tie sa az tak nebojim, hoci je to o nervy..

"Mimochodom, nepoznám nikoho, kto by mal chuť štyrikrát do týždňa na to isté jedlo" ani ja nepoznam nikoho, kto by chcel jest pizzu 5 krat do tyzdna a aj tak tu mame milion pizzerii..
lujza.j
20.10.13,09:24
milión picériek a 99% stojí za prd!!
minervacar
21.10.13,09:06
unika ti podstata toho co som napisal.

je jedno aky mas ty nazor na 99% piceriek. ide o to, ze picerky sa na nasom trhu dokazu uzivit aj ked nie je asi clovek, co by jedol pizzu kazdy bozi den..
marjankaj
21.10.13,09:08
Veď čo ti bráni, aby si sa uživil aj ty?
lujza.j
21.10.13,09:17
A tebe unika kšeft.....ci uz "hadzes" halusky do hrnca niekde v BA-čku..:D