zhv
19.03.06,18:56
SZČo si kúpil v 9/2005 staré vozidlo AVIU za 30.000Sk. Nemá zaplatenú cestnú daň ,žiaden nákup PHM.Rozváža však na aute výrobky/má stolársku dielňu/ .Ako ta zúčtovať v jednoduchom účt?Je to daňový výdavok?Ďakujem
ondrejvla
19.03.06,18:00
SZČo si kúpil v 9/2005 staré vozidlo AVIU za 30.000Sk. Nemá zaplatenú cestnú daň ,žiaden nákup PHM.Rozváža však na aute výrobky/má stolársku dielňu/ .Ako ta zúčtovať v jednoduchom účt?Je to daňový výdavok?Ďakujem

Ak si toto MV kúpil ako SZČO na IČO, chcel si uznávať náklady na toto MV, tzn.opravy, PHM, mal si najskôr podať DP k dani z MV, uhradiť daň a zaúčtovať ho do knihy majetku.
V tomto prípade to nie je daňový výdavok.
KEJKA
19.03.06,18:59
Neviem ako rieši výdavky na PHM na AVIU, ked rozváža výrobky.
Ale je to nákup vtomto prípade drobného majetku a považujem to za daňový výdavok. Keeby si kúpil skriňu alebo počítač, tiež by nikto neskúmal či na nom pracuje. alebo či do tej skrine dáva šanóny.
Určite ju kúpil za účelom využiť v podnikaní.
ondrejvla
19.03.06,19:08
Neviem ako rieši výdavky na PHM na AVIU, ked rozváža výrobky.
Ale je to nákup vtomto prípade drobného majetku a považujem to za daňový výdavok. Keeby si kúpil skriňu alebo počítač, tiež by nikto neskúmal či na nom pracuje. alebo či do tej skrine dáva šanóny.
Určite ju kúpil za účelom využiť v podnikaní.

Lida,
ja som odpovedala :
Ak si toto MV kúpil ako SZČO na IČO, chcel si uznávať náklady na toto MV, tzn.opravy, PHM, mal si najskôr podať DP k dani z MV, uhradiť daň a zaúčtovať ho do knihy majetku.
V tomto prípade to nie je daňový výdavok.

Tzn., že som daňovým výdavkom myslela PHM a opravy.
Je samozrejmé, že toto vozidlo bolo zakúpené za účelom podnikania, bežne by ho asi nik zbytočne nekupoval, je trochu veľké do garáže.
Manual
19.03.06,19:09
Tiež som toho názoru, že ako VOzD zaúčtovať nákup auta. A ako píše zadávateľ otázky, tak podľa všetkého auto "by malo stáť niekde na dvore" a hrdzavieť, hoci skutočnosť je iná. Ale to je iný problém.
KEJKA
19.03.06,19:19
ja som iba odpovedala na otázku, čí nákup AVIE je daňový výdavok. Lebo v otázke bolo uvedené, že nemá ani CD ani PHM, čiže tieto si neuplatňuje.
Radšej som preto odpoved ondrejvla uviedla na pravú mieru - v zmysle otázky.
Zita5
19.03.06,19:21
SZČo si kúpil v 9/2005 staré vozidlo AVIU za 30.000Sk. Nemá zaplatenú cestnú daň ,žiaden nákup PHM.Rozváža však na aute výrobky/má stolársku dielňu/ .Ako ta zúčtovať v jednoduchom účt?Je to daňový výdavok?Ďakujem


Okrem toho , že ide skutočne o daňový výdavok , ako preukáže , že auto používa v súvislosti s podnikaním , keď nemá žiaden nákup PHM a píšete , že rozváža výrobky ?
KEJKA
19.03.06,19:38
to by som nespochybňovala. Stačí ked to prehlási. Inak by na rozvoz musel použiť inú firmu. Možno aj výdavky na PHM má, ale ich neuplatní, aby nemal problémy s nezaplatením DMV.
Myslím, že toto rozširovanie je už mimo témy.
Zita5
19.03.06,19:42
to by som nespochybňovala. Stačí ked to prehlási. Inak by na rozvoz musel použiť inú firmu. Možno aj výdavky na PHM má, ale ich neuplatní, aby nemal problémy s nezaplatením DMV.
Myslím, že toto rozširovanie je už mimo témy.


Ja by som nepovedala , že by bolo rozširovaním témy , to sa uplatňovania výdavkov priamo dotýka , pretože už máme nejednú kontrolu za sebou a vieme dobre ,ako sa daniari snažia čo najviac povyhadzovať z nákladov .
Ak chce mať pokoj , nech si doplatí DMV a uplatňuje PHM a bude pokoj , ako si potom bude vykazovať v knihe jázd km a PHM - to má dosah potom už aj na využívanie auta s podnikateľskou činnosťou i sukromnou ,vieš o čom hovorím .:)
KEJKA
19.03.06,19:46
závisí od čistoty podnikania, účtovníctva a aj odvahy obhajovať si svoj názor.
Ja predpokladám, že kúpil auto, v roku 2005 to neriešil, ale teraz má aj DMV aj PHM. Takže to má čisté. A v roku 2006 by už ťažko mohol uplatniť kúpnu cenu,
Manual
19.03.06,19:52
Pre pokoj duše by stačilo mesačne najazdiť 30km nejaké PHM kúpiť a auto už nestojí na dvore. Pretože na PHM môže mať dotyčný "tajný zdroj"
zhv
20.03.06,06:03
ďakujem Vám všetkým,zaúčtujem nákup auta ako nedanový výdavok a v tomto roku si doplatí cestnú daň a bude mať aj PHM