Lenka278
08.10.13,16:20
Ako postupovat pri tvorbe socialneho fondu ak ma zivnostnik zamestnanych 2 dohodarov? Treba si nato vytvorit zvlast účet ale ako to je?
ondrejvla
08.10.13,14:34
Nie je potrebné vytvoriť zvlášť účet v banke, vytváraš ho z hrubého objemu miezd vo výške 0,6%. Čerpanie fondu musí byť v súlade so Zákonom o použití SF.
Lenka278
08.10.13,14:56
takze u zivnostnika to je na podnikatelsky ucet kde mu chodia vsetky platby faktur, atd. v pohode mam zamestnanca kde mi socialny fond dalo zo 100 eur 4,75 eur...tieto vsak uhradzam ako aj s ostatnymi odvodmi do SP. tak ako to je potom aky socialny fond tvorit? ked odvediem do SP? vie mi prosim niekto dopodrobna vysvetli presny postup? dakujem pekne....a dalsia otazocka treba nejaky variabilny symbol ale ako rozlisit na ucte ponikatelskom rezervny fond?
kn-alka
08.10.13,15:55
sumu vypočítaného sociálneho fondu NEODVÁDZAŠ NIKAM... len ho eviduješ.
Dá sa zakúpiť napr. kniha sociálneho fondu, alebo sa dá vytlačiť z účtovného príp. mzdového programu.
Lenka278
08.10.13,16:19
neodvadzam? ale ved potom by nesedelo co poslem na vykaze mesacny vykaz do SP kde je uvadzany rezervny fond solidarity. lebo co hladam na nete nic tu dokopy nieje, a dalsia vec nasla som na nete
Ak ale zamestnávateľ zamestnáva zamestnancov len na základe dohody, povinnosť tvorby sociálneho fondu sa na neho nevzťahuje. Fond vytvára len z hrubých miezd zamestnancov, ktorých zamestnáva na základe pracovnej zmluvy. je to upravene od 09.02.2013. takze podla tohoto by sme nemali tvorit ziadny socialny fond ked mame len na dohody o vykone prace...http://www.echoz.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=19:tvorba-a-pouitie-so
Ak zamestnávateľ zamestnáva FO, ktoré vykonávajú práce na základe dohody o vykonaní práce alebo na základe dohody o brigádnickej práci študentov, z ich odmeny nemá povinnosť tvoriť SF.
takze ako to je teraz? lebo mame len dohohy o vykonani prace co nemame povinnost tvorit SF.
KEJKA
08.10.13,17:21
pri dohodách netvoríš SF.
Fond solidarity - podľa komentára - nie je SF, neviem, prečo to spájaš?
kn-alka
08.10.13,17:29
to som prehliadla, že sa jedná o dohodárov.
Jasné, že pri dohodároch sa sociálny fond netroví.
kn-alka
08.10.13,17:30
Ak má zamestnaných len dohodárov, sociálny fond sa netvorí.
Odvody do sociálnej poisťovne nemajú so sociálnym fondom nič spoločné.
Lenka278
08.10.13,18:13
tak nebola som si ista kedze sa to v podstate vola tak isto....dakujem pekne...ja len aby som vedela ....dakujem pekne za komenty...