dosim
08.10.13,18:02
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať... Našiel som na internete motocykel za výhodnú cenu až príliš výhodnú a samozrejme bol tom háčik... napísal som dotyčnému že čo je vo veci. napísal mi že:"Majiteľ na koho je písaná motorka má exekúciu = motorka sa nedá prepísať" ako v tomto prípade postupovať? Ak by som motocykel kúpil normálne kúpno-predajnou zmluvou, mohol by exekútor v prípade nesplácania exekúcie pôvodným majiteľom motocykel odobrať?
draik
08.10.13,20:55
Motorku ani neprepíšete na seba, pretože exekútor zablokoval prevod záznamom v evidencii DI. Následne by ju mohol aj predať skrz úhrady dlhov bez ohľadu na kúpnu zmluvu. Riešenie je jednoduché - dlžník musí uhradiť exekúciu.
taiko
09.10.13,05:11
a nemohol by sa kupec dohodnut s majitelom a exutorom aby za nejaku hradu (zaplatena exekutorovi a o tuto sumu znizena exekucia) motorku vynali z exekucie?
Dáša_
09.10.13,05:16
nájdi si inú motorku
draik
09.10.13,08:41
Kým nebude uhradená exekučná pohľadávka, exe prevod neuvoľní. Medzitým môžu vyskočiť ďalšie exekúcie.
viktorviktor
11.10.13,09:41
záleží na čo tú motorku potrebuješ, ak na jazdenie na cestách, tak zabudni, inak by majiteľ mal možnosť motorku odhlásiť /exekútor nebude platiť poistenie/ a následne predať
lulazz
27.10.13,19:27
Dňom doručenia Upovedomenia o začatí exekúcie má povinný ZÁKAZ NAKLADAŤ S MAJETKOM,takže dotyčný by sa dopustil trestného činu;) Kým nebude vyplatená exekúcia,nebude odblokovaná ani motorka...od tejto ruky preč :)