duficek
19.03.06,21:30
areal prevadzky mi strazia 2 strazne psy, platim za ne aj dan MC. su zahrnute do majetku, krmivo pre ne davam do rezie, takisto potrebne ockovania a vysetrenia u veterinara.
bohuzial jeden pes ma teraz "zdravotne" problemy, pozral nejake kosti s igelitovymi sackami, co mu tam hodili nejaky "dobraci":mad:
doslo to az tak daleko, ze ho museli niekolko krat operovat. spociatku boli ucty u veterinara za vysetrenia a infuzie medzi 400-1000 sk, to som daval do rezie, teraz po operaciach su ucty za 7-10 tisic, dokopy sa celkovo naklady vysplhali na cca 50 000 sk.
suhlasite so mnou, ze su to tiez danovo uznatelne naklady? je to uz vyssia suma a nerad by som bol, keby mi to danovak vysmaril s uctovnictva...
KEJKA
19.03.06,20:35
je mi ľúto toho psa, ale hádam to nechceš dávať ako technické zhodnotenie?
Pes je v majetku, v tomto prípade sú to nevyhnutné výdavky a daňovo uznané.
Zita5
19.03.06,20:36
areal prevadzky mi strazia 2 strazne psy, platim za ne aj dan MC. su zahrnute do majetku, krmivo pre ne davam do rezie, takisto potrebne ockovania a vysetrenia u veterinara.
bohuzial jeden pes ma teraz "zdravotne" problemy, pozral nejake kosti s igelitovymi sackami, co mu tam hodili nejaky "dobraci":mad:
doslo to az tak daleko, ze ho museli niekolko krat operovat. spociatku boli ucty u veterinara za vysetrenia a infuzie medzi 400-1000 sk, to som daval do rezie, teraz po operaciach su ucty za 7-10 tisic, dokopy sa celkovo naklady vysplhali na cca 50 000 sk.
suhlasite so mnou, ze su to tiez danovo uznatelne naklady? je to uz vyssia suma a nerad by som bol, keby mi to danovak vysmaril s uctovnictva...

To je výhodné mať strážneho psa aj ja mám dvoch , ale náklady v tej výške čo uvádzať sú privysoké , ja by som to neuplatňovala .:rolleyes: :(
duficek
19.03.06,20:47
teoreticky by sa to dalo prirovnat k autu, mas auto ktorym rozvazas tovar, naburas ho a oprava ta stoji 100 000sk. ani to by nebol danovy vydaj?
zatial je to 1:1, ja sa priklanam k danovemu vydaju, ale budem rad ked sa este niekto vyjadri...
Zita5
19.03.06,20:50
teoreticky by sa to dalo prirovnat k autu, mas auto ktorym rozvazas tovar, naburas ho a oprava ta stoji 100 000sk. ani to by nebol danovy vydaj?
zatial je to 1:1, ja sa priklanam k danovemu vydaju, ale budem rad ked sa este niekto vyjadri...


Ja viem je to skutočne veľký peniaz , ale ešte počkaj na ďalšie vyjadrenia , tiež by som uvažovala o uplatnení , ale ako seba poznám ..... tak ...:rolleyes: ja som vždy za menšie zlo ...:) .Hoci je to strážny pes , stráži firmu , je majetkom firmy a podobne .

Ja Ťa nechcem odrádzať , vyjadrila som len názor .
KEJKA
19.03.06,20:50
som rada, že ma niekto podporil. Aj ten príklad sa mi vidí.
Škoda, že to neplatí aj pre ľudí... ochorejú, ale lieky si musí platiť sám. No ale je prava, že ľudia nie sú v majetku firmy. (to len tak mimo)
a ak dobre počítam tak je to 2"1 v prospech daňových n., nie?
kukučka
19.03.06,20:53
Predpokladom je aj primeraná výška majetku, ktorí títo psíci strážia. Ak áno, súhlasím s tebou.
mysimis
19.03.06,20:54
Môj názor je, že ten strážny pes je majetok firmy, stravuje sa na náklady firmy, stráži ju a chce ju strážiť aj ďalej......dala by som to do nákladov. Mali sme vo firme 2 psov, jeden bol na tom podobne. Náklady na jeho uzdravenie neboli až tak vysoké /cca 25000/ a kontrola nám to nevyhodila.
duficek
19.03.06,21:18
zita - beriem kazdy nazor, ja som si tym tiez neni isty, preto sa pytam tu, viac hlav viac rozumu a mozno aj ludia s podobnym pripadom.

lida - moj "nazor" som do toho neratal

kukucka - strazi sa tovar, ktory lezi v oplotenej prevadzke a vidiet ho uz zdaleka, rocny vydaj za tovar je okolo miliona, to by mohlo byt primerane nie?

mysismis - aj tebe dakujem za prispevok
KEJKA
19.03.06,22:07
aha .
durisovad
19.03.06,22:18
Aj ja by som liecenie psa povazovala za regulerny danovy naklad. Psa predsa nemozno zdravotne poistit, aby sa dal tento vydavok uplatnovat v psej poistovni. Priklad s opravou auta je velmi dobry a myslim, ze je analogicky.
duficek
19.03.06,22:37
dakujem vam, dam do do rezie s kludnejsim svedomim :)