tomajana
09.10.13,10:04
Chcela by som sa informovať ako je to s vyplácaním podielov z nájomného. Mali by sme vyplácať podiely za rok 2012 a 2013 v roku 2013. Musí sa platiť daň?
tictac7
09.10.13,08:14
vyplácať podiely - na základe čoho? komu? kto vypláca?
tomajana
09.10.13,08:39
Od minulého roku robím pokladníčku v Pozemkovom spoločenstve a prischlo mi robiť aj daňové priznanie a veci okolo toho. Minulý rok sa vyplácali podiely za rok 2010 a 2011 a tento rok sa rozhodol predseda vyplácať podiely z nájomného a chcela som zistiť či sa musí potom platiť daň. Dozvedela som sa keby sa platili podiely zo zisku tak by sme museli platiť daň. Mám v tom guláš, lebo som sa dostala k tomu neviem ani ako. Som vďačná za každú odpoveď.
Mila123
09.10.13,08:43
Od minulého roku robím pokladníčku v Pozemkovom spoločenstve a prischlo mi robiť aj daňové priznanie a veci okolo toho. Minulý rok sa vyplácali podiely za rok 2010 a 2011 a tento rok sa rozhodol predseda vyplácať podiely z nájomného a chcela som zistiť či sa musí potom platiť daň. Dozvedela som sa keby sa platili podiely zo zisku tak by sme museli platiť daň. Mám v tom guláš, lebo som sa dostala k tomu neviem ani ako. Som vďačná za každú odpoveď.
Vaše združenie? ak to je združením, má právnu subjektivitu? alebo čo ste za organizáciu?
tomajana
09.10.13,08:45
Je to Spolok bývalých urbarialistov a právnu subjektivitu máme.