cinky16
09.10.13,10:23
Mili poradaci!potrebujem velmi poradit. dnes som zistila, ze v roku 2012 som spravila chybu vo vedeni jednoducheho uctovnictva. trebalo by mi opravit okolo 150 dokladov + vytlacit 200 stran + podat opravne ci dodatocne danove priznanie za rok 2012. preto uvazujem, ze uz to necham tak...a nakoniec najhorsie by to bolo vysvetlit majitelovi, ze kvoli comu podavam opravne danove priznanie......preto sa vas pytam, ako by ste posutpovali vy, ci nemate skusenosti, do akej vysky moze ulozit danovy urad pokutu, ak mate niekto s tymto skusenost...este som nezazila danovu kontrolu, preto neviem, aky by bol postup....Este by ma zaujimalo, ak ma niekto skusenosti, ked je ta danova kontrola, tak za ake obdobie kontroluju firmu, ci napr. len 1 rok, ktory si vyberu, alebo od zaciatku firmy, este sme kontrolu nemali a firma existuje 4. rok...VELMI VAM DAKUJEM ZA VASE NAZORY A RADY
Mila123
09.10.13,08:24
Cinky, nemôžeš podať dnes opravné DP........
cinky16
09.10.13,08:30
TAKZE UZ TO MAM NECHAT TAK, SOM ZUFALA, TRAPIM SA PRE TO, ZE SOM NA TO NEPRISLA SKOR....ANI DODATOCNE DP ZA ROK 2012? NEMOZEM PODAT?
Mila123
09.10.13,08:33
ak by si podávala tak podávaš už iba dodatočné......
akú /aké chyby si si našla? konkretizuj
nika.sum
09.10.13,08:37
Dodatocne samozrejme mozes podat. Opravne je len do terminu podania. Aky mas rozdiel v danovej povinnosti?
cinky16
09.10.13,08:59
nika.sum, rozdiel v danovej povinnosti nie je ziadny, iba ze som nedala - nezapocitala do zavazkov leasingy na auta...cize vo Vykaze majetk a zavazky mam nizsiu sumu...ak teda to tam ma byt...neviem, preco mam to az teraz napadlo....
Mila123
09.10.13,09:00
a čo tých 150 dokladov? a 200 strán? to je čo?
cinky16
09.10.13,09:01
rozdiel v danovej povinnosti nie je ziadny, iba ze som nedala - nezapocitala do zavazkov leasingy na auta...cize vo Vykaze majetok a zavazky mam nizsiu sumu...ak teda to tam ma byt...neviem, preco mam to az teraz napadlo....
nika.sum
09.10.13,09:13
tak nemas preco podavat dodatocne DP ale oprav vykaz a ten posli na DU
nika.sum
09.10.13,09:14
ale ako pise Mila, co je tych 150 dokladov a 200 stran?
cinky16
09.10.13,09:21
tyh 150 dokladov, to je to, kde som spravila chbu... ze som mala pri zaradeni auta do pouzivania do zavazkoch nauctovat istinu a mesacnymi splatkami znizovat vysku zavazku, ale ja som davala MESACNE do zavazkov prislusnu vysku mesacnej splatky, tych aut mame viac, preto tolko dokladov...a tych 200 stran je tlacit nanovo penazny dennik...ale v roku 2011 robila ista pani uctovnictvo a ja som robila podla nej...ale asi to nebolo spravne...ak to tak mohlo byt velmi by ste ma potesili...ale zrejme je to hlupost
Zita5
09.10.13,09:31
Ak je Výkaz o majetku a záväzkoch nesprávny, tak podajte na DU opravený so sprievodným listom, kde uvediete dôvod podania,Chybu musíte opraviť , lebo nebudú správne aj počiatočné stavy (Na začiatku obdobia) .
To ale iba v prípade, že beriem Vás za slovo, že daňová povinnosť sa nemení , ale len záväzky boli nesprávne vyčíslené .
cinky16
09.10.13,09:42
pani Zita, dakujem velmi pekne za usmernenie...ja som si prave nebola ani ista, ze ked ide o leasingy na automobily v jedn. uctovnictve, ci to tam mam davat, ale ved su to zavazky voci spolocnosti, ktora nam poskytla leasing, takze musi to byt vo vykaze, nie?