kabeloman
09.10.13,12:15
Na stranke narodnablockovaloteria_sk sa v podmienkach ako hrat loteriu pise toto:
DRUHÁ ŠANCA sa žrebuje každých 28 dní, spravidla v pondelok a zúčastňujú sa jej všetky doklady, ktorých DKP je zhodné s jedným z 8 DKP vyžrebovaných pri poslednom žrebovaní druhej šance. Platí, že 8 DKP je žrebovaných tak, aby každé zodpovedalo pokladni v jednom z 8 vyšších územných celkov SR (krajov). Výška výhry v v DRUHEJ ŠANCI je vecná alebo peňažná v hodnote 10.000 eur.

Nie je nahodou DKP kazdej pokladne originalne?? ak ano,tak v tom pripade mi to nedava zmysel,respektive nerozumiem tomu,ako mozu vyzrebovat uz podla raz vyzrebovaneho DKP....nemohol by mi niekto vysvetlit polopate? vdaka
avalik
09.10.13,10:33
Čl. 7

DRUHÁ ŠANCA

Žrebovanie výhier v DRUHEJ ŠANCI prebieha v dvoch fázach. V prvej fáze sa zo všetkých pridelených DKP vyžrebuje osem DKP, jeden za každý samosprávny kraj SR. Prvý raz sa osem DKP vyžrebuje v pondelok 30. septembra 2013. V druhej fáze sa vyžrebujú registračné kódy z tých registrovaných pokladničných dokladov, ktorých DKP sa zhoduje s jedným z ôsmich DKP vyžrebovaných v prvej fáze a ktoré boli vyhotovené pred žrebovaním týchto ôsmich DKP.
Žrebovanie DRUHEJ ŠANCE sa uskutoční spravidla v pondelok každých dvadsaťosem dní. Prvý raz sa žrebovanie uskutoční v pondelok 28. októbra 2013.
Výhernú istinu pre DRUHÚ ŠANCU tvorí osem rovnakých vecných výhier alebo osem peňažných výhier rovnakej hodnoty. O forme, hodnote a druhu výhry v DRUHEJ ŠANCI rozhoduje prevádzkovateľ.

ref: https://narodnablockovaloteria.tipos.sk/sk/herny-plan

v prvej faze vyzrebuju 8 DKP (8 pokladni, z ktorych blocky postupuju do druhej sance)
v druhej faze zrebuju len z blockov, ktore su registrovane pod tymto DKP a nakup bol pred zrebovanim tychto DKP

- cize teraz bude druha faza z nakupov od 1.9 do 29.9. a len z blockov, ktore su registrovane v sutazi a nakup bol uskutocneny cez vyzrebovane pokladne
kabeloman
09.10.13,10:54
ale sanca ludi z celeho jedneho kraja,ze platili v tejto konkretnej pokladni je miziva,odhadujem max jednopercentna,teda je zbytocne registrovat blocky teraz ak tomu dobre rozumiem,ale staci si ich zaregistrovat kazdy druhy tyzden...napr v presovskom kraji vyhral blocek z jednej dediny pri Starej Lubovni - teda len tento okruh ludi bude sutazit o auto? trochu čudne o)
avalik
09.10.13,11:02
este teraz mozes zaregistrovat blocky z tej vyzrebovanej pokladne ak si tam uskutocnil nakup do 29.9. - ak neskor, tvoj blocek postupuje do dalsieho zrebovania v prvej sanci
avalik
09.10.13,11:03
a ano, do zrebovania o auto postupuju len blocky z tych 8 vyzrebovanych pokladni
Dáša_
09.10.13,11:05
myslím, že tomu zle rozumieš. Okrem bločkov, ktoré vyhrali peniaze vylosovali aj 8 pokladníc - iných, každú z jedného kraja. Nesúvisí to s peniazmi, ktore niekto už vyhral. A auto alebo auta budu už iba z bločkov z týchto predajní, ktoré už boli zaregistrované
kabeloman
09.10.13,11:09
avalik,ano tomu uz rozumiem ,len ide o to,ze v tej dedine platilo pri tej pokladni max tak jedno percento z celeho kraja,cize my ostatni si mozeme trhnut o) toto fakt vymyslel blbec
stormcatcher
09.10.13,11:22
nežrebuje sa DKP, ale registračný kód
kabeloman
09.10.13,11:24
Daša a tie ine pokladne ktore vylosovali do druhej sance predpokladam ze budu tajne (nezverejnene),aby clovek nevedel ci platil pri tej pokladni alebo neplatil a teda ak by vedel ze neplatil,tak by vedel,ze by nemal sancu sa zucastnit hry o auto,tak je?.........a avalik sa zrejme myli,ked tvrdi,ze: "do zrebovania o auto postupuju len blocky z tych 8 vyzrebovanych pokladni"
Dáša_
09.10.13,11:27
Darina1234
09.10.13,11:34
ja som to pochopila takto: 30,9,2013 prebehlo zrebovanie, do druhej sance sa dosalo len tych 8, kore mozu vyhrať auto,
kn-alka
09.10.13,11:44
Do 2. šance postupujú všetky bločky z 1.šance, ktoré boli nakúpené v tých 8 pokladniciach.
Darina1234
09.10.13,11:51
ano jarka, mas pravdu
misoft
09.10.13,15:21
Princíp jednoduchý to jest:
1. šanca - vylosovanie 10 bločkov - známe je DKP + registračný kód bločku (ten dostal ten, čo si ho registroval a dostal zároveň svoj overovací kód).
2. šanca - vylosovanie 8 DKP pokladní a z nich sa potom vylosuje bloček, ktorý táto pokladňa vydala (samozrejme sa opäť bude overovať na základe registračného kódu a overovacieho kódu).
kabeloman
09.10.13,16:55
"2. šanca - vylosovanie 8 DKP pokladní a z nich sa potom vylosuje bloček, ktorý táto pokladňa vydala"

Takze ak tomu dobre rozumiem,z prvu maju rovnaku sancu vsetky zaregistrovane blocky od 1.10 do 14.10 2013 ,,ale v okamihu vylosovania 8 DKP pokladni sa sanca rapidne zuzi napr na par ludi v kraji ,ktori prislit nakupit napr kvety v malej dedinke a iba z tych co si nakupili kvety,potom nasledne losuju noveho stastlivca auta....rafinovane o)
misoft
09.10.13,17:02
2. šanca 1.losovania = bločky ktoré boli vydané do dňa tohto losovania, teda 30.9. Od 1.10. ide 2.losovanie.
Toto sú pokladne, z ktorých sa bude losovať bloček a tie pokladne sa vybrali práve 30.9.
https://narodnablockovaloteria.tipos.sk/sk/vyhry-a-vyhercovia
avalik
09.10.13,17:09
hore ti dala Dáša_ link, máš tam vyžrebované DKP, ktoré idú do 2. šance - ak máš bloček z vyžrebovaných DKP a nákup si uskutočnil do 29.9.2013 môžeš si ten bloček ešte zaregistrovať a hrať 2. šancu - žrebovanie auta bude 28.10.2013 ... zároveň ak ich teraz zaregistruješ hráš 1. šancu, ktorá bude žrebovaná 14.10.2013 ... všetky info sú na stránke https://narodnablockovaloteria.tipos.sk
kabeloman
09.10.13,18:01
v podstate ide mi o to,ze ci uplne vsetky blocky,ktore priebezne hocikedy zaregistrujem pojdu vzdy do prvej sance a druha sanca je aktualna len pre tych,ktori uz platili v takej pokladni,ktora je vzdy koncom mesiaca vylosovana pre druhu sancu (o auto) pre kazdy kraj a teda je minimalna 2.sanca na vyhru (spominana dedinka pri Starej Lubovni)...a ci teda nieje lepsie v niektorom obdoby mesiaca lepsie blocky neregistrovat vobec ak ich chcem pouzit len na prvu sancu
avalik
09.10.13,18:05
ano, ale blocky mozes registrovat na 1. sancu ... neskor vylosuju dalsich 8 DKP a budes mat sancu vyhrat :)
kabeloman
10.10.13,05:36
ale aj tak je to blbost ze o to auto nemaju rovnaku sancu sutazit vsetci,ale po medzilosovani (30.9) uz len ludia ktori stali (platili) pri jedinej pokladni v kraji a kazdy mesiac to bude vzdy len jedina (ina) pokladna v kraji cize dalej hrat bude jedno percento hracov....utechou je to,ze kazdy hocikedy novoregistrovany blocek sa zucastnuje vlastne oboch sanci akurat ze po medzizlosovani sa clovek uz dozvie podla toho ci platil vo vybranej pokladni,ci ma este nadej hrat o auto,alebo uz nie a moze sa tesit az na to dalsie a dalsie a dalsie a furt nic o)
JAJA11
25.10.13,07:37
tak tej druhej šanci nerozumiem ani ja...... hlavne tie termíny.... po vyžrebovaní DKP, ak vlastním bloček s takou DKP, tak si ho môžem ešte zaregistrovať, podmienka je, že bol vydaný do dátumu vyžrebovania danej pokladne.....
aký to však má zmysel? myslím, že väčšina ľudí si bločky neodkladá.... ak ich nemala v úmysle registrovať, tak ich vyhodila..... no možno pár bločkov sa nájde, ak to bude obchod s drahším tovarom a človek bude chcieť reklamovať tovar, tak si ho ponechá.....
a termín vyžrebovania druhej šance 30.9. znamenal, že vlastníci týchto pokladní museli okamžite, ak robili protiprávne storná a podobne, hľadať spôsob, ako to napraviť..... jedine ak museli okamžite odovzdať údaje z pokladne, by to malo zmysel.... :o alebo som to iba nepochopila? :o
​ešte by ma zaujímalo, koľko DPH takto štát ušetril.....
sascha55
25.10.13,11:02
ahoj. druhej sanci nerozumiem ani ja... teda rozumiem pravidlam, ktore hovoria:
- 2.sanca bezi dvojkolovo. v 1. kole vyberu pokladnu z kazdeho kraja, z ktorej blocky budu sutazit o auto... alebo inu vecnu cenu. vsetky blocky musia mat datum pred 1.kolom losovania 2. sance.
- comu vsak nerozumiem je: ze som si v oktobri zaregistrovala blocek a datum na druhu sancu mi dalo 28.10. - aj ked samozrejme nemam sancu nakolko moj blocek je sice s datum pred 30.9. no nie je z tej "vyhernej" pokladne ktora bola vylosovana v 1. kolo... sa mi to zda svojim sposobom nefer. moj takto zaregistrovany blocek ma sancu vyhrat iba v 1. sanci
misoft
25.10.13,17:50
Jáááj - dosť si toho nepochopil.
V 1. kole sa vylosuje 10 bločkov - priama výhra pre DRŽITEĽA/MAJITEĽA toho bločku (dostaneš po zaregistrovaní bločku DVA kódy - registračný - ten vidia všetci na stránke lotérie a overovací - ten poznáš len ty a TIPOS. Zároveň sa vylosujú kódy DKP pokladní do druhého kola (o auto). A potom sa losuje ďalší bloček zo všetkých bločkov, ktoré táto pokladňa do uvedeného dňa vydala.
Príklad:
Takže v 1. kole bloček reg.kód 51SR25..........KL - vyhráva 1000€ - vydala pokladňa DKP 5002523230114.
Zároveň sa vylosujú z pokladní jedna - pokladňa DKP 525200014112 do druhého kola.
Táto pokladňa vydala napr. 5000 bločkov a z toho množstva sa vylosuje ďalší bloček, ktorý vyhrá autíčko.

Teda ak sa skončí losovanie napr. 30.9. - losuje sa priama výhra z týchto bločkov do 30.9. + pokladňa. Bločky nezahadzuj - lebo napr. o 7 dní sa losuje 2.šanca (pokladne) a zhodou tvoja pokladňa (DKP) tam je a môže tam byť aj tvoj bloček.
Po tomto losovaní tieto bločky, ktoré nevyhrali, môžu ísť do koša.
helena160
30.10.13,17:38
ahoj ja som ta majitelka vyhernej pokladnice pre presovsky kraj.chcem uviest vase pochybnosti na pravu mieru.moje dkp je registrovane v malej dedine v okrese stara lubovna kde mam trvaly pobyt ale prevadzka je v okresnom meste takze moznost vyhry mali zakaznici z celeho okolia.pa
helena160
30.10.13,17:43
kabeloman