tibor1000
09.10.13,15:19
a ešte mam doplnujucu otazku - píše sa tu ze na potvrdenie výdavkov z pokladne stačí mať v zásuvke pod pokladnou výdavkový pokl.doklad,a bločiky o nákupe
No ked ich dá podnikateľ na konci mesiaca účtovníčke-má ich z pokladne mínusom vysporiadať?ako - úhrada faktúry, výdavky z pokladne,tak?? dakujem MOC
veronikasad
09.10.13,14:09
Nie, dennou uzávierkou sa ti vynuluje stav ERP. V zásuvke ERP uchovávaš len doklady z daného dňa - pre prípad kontroly z DU.
Pokladničné doklady zaúčtuje účtovníčka v riadnej pokladni.
tibor1000
10.10.13,09:41
aha tak preto treba dávať vklad do pokladne každé ráno? ja s ERP nerobím,vôbec tomu nerozumiem,ale potrebujem to zladiť s mojim účtovníctvom .. Prosím ťa neviem či si čítala moj predchádzajúci príspevok,ze v JU stale robim osobny vklad podnikatela do pokladne,a vobec som nesledoval kedy podnikatel vlozil do pokladne,ani výbery ,ani úhrady faktúr z pokladne no nič..
veronikasad
10.10.13,10:29
V zásuvke ERP nesmieš mať v priebehu dňa viac ako zostatok v ERP - v prípade kontroly z DU hrozí mastná pokuta. Evidovať výbery je vraj len doporučenie, čítala som na Porade stanovisko MF predajcom ERP. (teda nižši stav hotovosti nepokutujú)

V reálnej (účtovnej ) pokladni by si nemal vykazovať mínusový zostatok,. Vtedy hotovosť pokladne doplňaš osobným vkladom podnikatela.