Lenka278
09.10.13,16:31
potrebujem poradit ako pri mzde u zamestnanca pokial sme mu poskytli prac. obuv aj odev a potrebujem to stiahnut z jeho vyplaty nakolko to tak znicil ze sa to neda uz vobec pouzit?
veronikasad
09.10.13,14:32
Zamestnanec skončil pracovný pomer ? Máte vypracovanú smernicu na poskytovanie OOP ?
Lenka278
09.10.13,14:33
ano, len toto som este nerobila u zamestnanca aj skoncil a toto je jeho posledna vyplata.ako co sa to uvadza ked robim mzdu v Pohode? Dalo by sa to ako penazne zdanitelne naklady? alebo?
veronikasad
09.10.13,14:37
Zrážku zo mzdy môžeš urobiť len s jeho písomným súhlasom. S Pohodou nerobím, tak prakticky neporadím (ak teda teda súhlas od zamestnanca máš) ...
Lenka278
09.10.13,15:21
mam len potrebujem ako to dat aby to bolo viditelne na vyplatnej paske a samozrejme aj odratalo zo mzdy....lebo takuto vec som zatial nerobila
avalik
09.10.13,15:37
no ja neviem ale je mozne z hygienickeho hladiska vydat dalsiemu zamestnancovi uz pouzity odev a obuv? nema to ist pri vydaji do spotreby, a len v pripade dalsieho dodania nad ramec urceny v smernici na poskytovanie OOP to dat zamestnancovi k uhrade?
Lenka278
09.10.13,15:42
tu sa jedna o to ze mu to musim stiahnut, pretoze umyselne si tak znicil monterky a prac obuv ze sme mu museli vydat dalsie. vies preto mu to chceme dat k nahrade. tak potrebujem vediet kde to treba dat v Pohode aby to bolo spravne a kde je kolonka zrazky mi vypisuje ze chce cislo na ucet dochodkoveho fondu a onu kolonku na zrazky nemam v pohode.