pemas5
09.10.13,17:55
V mojom dome, ktorý som zdedil som znovuzaviedol plynové kúrenie. Ale po dvoch mesiacoch kúrenia mi zrazu vypli plyn a odstránili hodiny na odpočet plynu.Po dopytovaní prečo mi uviedli že na uvedenej adrese je dlh po minulom majiteľovi (400€). Po viacmesačnom dohadovaní plynári uznali ,že dlh nie je môj a slúbili plyn zapnúť.Toto trvá už 4 mesiace a oni ma stále nezapojili. Mám nejakú možnosť sa sťažovať na nejaký nadriadený orgán?
canbo
09.10.13,16:01
Ak mate zmluvu o pripojení na svoje meno tak sa len dohodnúť alebo súdiť

Ak je zmluva o pripojení na vašeho poručníka ,tak.ste zdedil aj dlh a po vyrovnaní a spísaní novej zmluvy plyn pripoja. (po splnení ich technických požiadaviek.
pemas5
10.10.13,02:56
Zmluva bola spísaná na mňa po znovuzapojení, ale po odpojení som zmenil dodavateľa (ZSE), mám od nich aj zmluvu ,ale plyn plynári stále nezapojili.Ani po viacerých urgenciách.
dmc
10.10.13,07:27
Treba vas problem rozpisat viac v detailoch - aka spolocnost dodavala plyn a aka tam bola zmluva (viazanost) a ci ste tuto zmluvu po zdedeni preniesli na seba - tym padom ste preniesli aj viazanost a podmienky zmluvy alebo ste oznamili umrtie doderajsieho odoberatela a nahlastili ste sa ako novy odoberatel a bola uzatvorenia NOVA zmluva. V kazdom pripade si prestudujte zmluvne podmienky ktore ste podpisali.

Tym ze ste dom zdedili -po porucitelovi ste dedili aj dlhy - Ak ste na seba umluvu previedol -( prepisal) tak ste prepisali na seba aj dlh. Pokial bola uzatvorena nova zmluva - aj tak za dlh zodpovedate vy ako dedic.

Po tom ako vas odpojili - nemozete zmenit dodavatela pretoze vase odberne miesto byvaly dodavatel az do uhradenia dlhu neuvolni z bilancnej skupiny a tym padom ho nemoze prevziat novy dodavatel (ak nemate v podmienkach starej zmluvy este aj nejaku viazanost)

Informujte sa u distributora a aj u dodavatela - su to 2 rozne spolocnosti