JurcoC4
09.10.13,19:54
Môže byť spoločníkom v novozakladanej s.r.o spoločník s trvalým pobytom na meskom/ obecnom úrade? To znamená s bydliskom v SR, ale bez čísla domu? V zákone 530/2003 Z.z sa všade udáva len bydlisko - a to má... alebo?

Ďakujem
avalik
09.10.13,17:56
253/1998 Z. z.Zákon o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky

§ 5

Občan, ktorému bol trvalý pobyt zrušený podľa § 7 ods. 1 písm. d) až g) a ktorý sa nemôže prihlásiť na trvalý pobyt podľa § 3 alebo 4, sa môže prihlásiť na trvalý pobyt v ohlasovni v mieste, kde sa zdržiava. V takom prípade občan predkladá iba doklad podľa § 3 ods. 8 písm. a), ak ho nemá, doklad podľa § 3 ods. 8 písm. b) a ako miesto trvalého pobytu sa uvedie iba obec pobytu. Adresa sídla obecného úradu tejto obce je adresou takého občana na účely doručovania písomností od orgánov verejnej správy a iných štátnych orgánov a na účely zápisu do zoznamu voličov. Obec je povinná spôsobom v mieste obvyklým, najmä oznámením na úradnej tabuli, upozorniť prihláseného občana, že mu bola alebo že mu má byť doručená písomnosť.
JurcoC4
09.10.13,18:41
ďakujem, prečítal som si celý zákon, a opäť sa nikde neuvádza, že osoba bývajúca ma obecnom úrade, nemôže podnikať ako PO - spoločník v s.r.o
Takáto osoba podľa mňa napíše do žiadosti o registráciu firmy pre obchodný register, adresu bydliska = adresu príslušného OÚ alebo MÚ - tak ako to má uvedené v občianskom. Tým pádom by nemal robiť problémy ani obchodný register, alebo súdy.
avalik
09.10.13,19:07
ano, preto som prilozila citat zo zakona ... ale odporucam konzultovat priamo na prislusnom registrovom sude - lebo v OP bude len obec
Moja SRO
09.10.13,20:23
môže
Moja SRO
09.10.13,20:23
obchodné registre s tým problém nemajú
veronikasad
09.10.13,20:28
Sídlo spoločnosti dúfam na adrese bydliska nebude ...