Centrum
09.10.13,19:57
Na základe zmluvy z prevádzkovateľmi, vedieme mzdovú a pers. agendu ako sprostredkovateľ. Mzdová a pers. agenda ako informačný systém u prevádzkovateľa nepodlieha registrácii na Úrade..
Ako si vysvetliť § 25 ods.2 pís.c Zák. 428/2002 ?
Ako je to s evidenciou tohto IS podľa nového zákona 122/2013 ? Ďakujem za info.

Ďakujem, mala som na mysli ešte aj obdobie do 30.6., kde aj prevádzkovatelia aj my sprostredkovateľ máme o tomto IS vystavený IBA evidenčný list. Pomýlil ma ten § 25 ods. 2 písm. c starého zákona, že či sme my a aj prevádzkovateľ nemali tento IS aj registrovať, viem že je výnimka, ale či konkrétne platí "neregistrovať iba
evidovať" aj v prípade spracovania miezd sprostredkovateľom. Ospravedlňujem sa, iba toto si potrebujem ujasniť.
tictac7
09.10.13,18:01
Aj prevadzkovatel, aj sprostredkovatel ma IS personalna a mzdova agenda- oba subjekty su povinne mat vypracovanu Smernicu podla svojich podmienok.
avalik
09.10.13,18:02
stary zakon uz neplati

vy ste pre klienta(prevadzkovatela) sprostredkovatel podla § 8 a sami za seba zodpovedate za svoje povinnosti prevadzkovatela

k evidencii IS pozri § 43 z. 122/2013

PS: IS nie je len softver je to komplexny system prijmu, spracovania, manipulacie, archivacie, ochrany a likvidacie OU