shimao25
09.10.13,21:12
Este mam otazku, bolo mi pridelene ICO, DICo este nemam, mozem nakupovat tovar?( zo zahranicia) Prihlasuje na Danovy urad zivnostensky urad, alebo si musim podat registraciu, tieto informacii nachadzam vsade inak. Dakujem za objasnenie.
veronikasad
09.10.13,20:08
Pokial je predmetom podnikania maloobchod (predaj tovaru), paušálne výdavky neodporúčam, lebo tvoj rabat asi nebude 60 % (tolko ti zostane pri paušálnych výdavkoch na zdanenie).

Ak si žiadal o registráciu na DU cez ŽU, vybavenie DIČ trvá podstatne dlhšie ako keby si si registráciu vybavil sám na DU. Teraz ti nezostáva nič iné len počkať na DIČ.
marjankaj
09.10.13,20:10
A prečo by mal čakať? Veď DIČ okrem daňového úradu nikoho nezaujíma..
Teda na DIČ si počká. Ale k podnikaniu ho nepotrebuje, stačí mu IČO, teda nakupovať aj predávať môže aj bez DIČ.
veronikasad
09.10.13,20:11
Pýtal sa či si musí podať registráciu - odpovedala som na to ...
marjankaj
09.10.13,20:17
Doplním.
Ak bude nakupovať zo zahraničia, tak by sa mal zaregistrovať pre DPH podľa §7 po prekročení stanoveného obratu. Teda vybaviť si IČDPH.
veronikasad
09.10.13,20:20
Súhlasím.
marjankaj
09.10.13,20:27
To tak potom dopadne, keď sa pýta v jednej otázke na viac vecí.:eek:
Mňa trochu ovplyvnila táto téma. Tam sa pýtala podobne.
http://www.porada.sk/t207681-cakam-na-dic-mozem-uz-nakupit-tovar.html
shimao25
09.10.13,20:53
dakujem pekne za odpovede. len som chcela vediet, ci moze slobodne uz nakupovat tovar. a neziadala som dú aby nieco registroval za mna, teda si musim podat registraciu , ak som spravne pochopila, nepride mi DICo " len tak" domov. a co sa tyka tych vydavkov, tak mi staci ta evidencia asi ze ano? cize pisat si prijmy a vydaje a odkladat blocky a nic ine uz neskor podavanemu danovemu priznaniu netreba, ano? dakujem za potvrdenie.
shimao25
12.10.13,12:12
ja som posielala iba ohlasenie o zacati zivnosti, cize na ZU som sa neprihlasovala ani nevyplnala nic kvoli daniam, klen som chcela vediet, ci musim teda o to poziadat alebo DICo mi pride automaticky. a zakladna otazka, mam ICO a nemam DICo a este osm on nepoziadala , mozem nakupovat tovar??dakujem