pepkos
10.10.13,07:41
Prosím o radu kupil som si nový tablet aj s klavesnicou a neviem ako sa na klávesnici zadávajú dlžne a mekčene. je to externa klavesnica. na tablete mi to funguje len keď pripojím klavesnicu tak na nej nemám vôbec taku možnosť zadavať diakritiku ako pri klasickej klavesnici k PC.

Ďakujem za radu.
buchač
10.10.13,05:45
Tak to by aj mňa zaujímalo ....
Aj môj tablet sa takto správa pri tom pripojení externej klávesnice ...
Rozalka
10.10.13,06:01
Na mojom tablete to funguje tak, že dlhšie pridržím danú klávesu a objaví sa dialógové okienko so všetkými možnosťami k tomu písmenku, napr. ak stlačím "s" objaví sa "š", pri "o" okrem ó, ô aj s bodkami, ktoré ale tu neviem ;) napísať.
buchač
10.10.13,06:12
Rozalka .....

Popisuješ fungovanie so samotným tabletom .
Ten Tvoj popis je jasný .
Takto tofunguje aj v mobiloch ....

Ibaže bavíme sa o externej klávesnici , ktorá sa pripojí k tabletu .
Rozalka
10.10.13,17:07
Ach, to som prehliadla ;)
Jozef Vavrek
15.07.16,19:22
Ja som to vyriešil na mojom tablete Lenovo rok vyroby 2015 jednoducho s klavesniou v prilohe k obalu cez nastavenia a jazyk a vstup nastavenie fyzickej klavesnice jazyky a nastavil som jazyk slovencina a potvrdil späť alebo enter a je to. ten to text je písany na klavesnici napojenej na tablet od znacky Art a sucasne mi k tomu funguje na tablete aj fyzicka myš ezkablova cez usb vstup klavesnica je napojena sucasne s mysou na usb rozvodku ale klavesnica ma mikrousb kabel prepojeny na usb female prevod na usb do usb rozvodky a ta je zapojena do tabletu cez mikro usb prevod male dufamze to ludom pomôže ... Tagy: Klavesnica a myš na tablet sucasne fungovanie, mikro usb female, klavesnica na tablet slovecina konfigurácia, usb rozdvojka rovodka, mikro usb. Funguje to ako notbook.
mpca
16.07.16,10:40
Tak ako píše Jozef v nastaveniach treba po pripojení ext. klávesnice zmeniť rozloženie klávesnice na slovenčinu. Potom za záleží už len od klávesnice a tabletu ako sa píšu znaky s diakritikou. Jednoducho treba skúšať....