marooska
10.10.13,08:27
Potrebujem poradiť - vodárne ma vyzvali k úprave šachty. V šachte mám kanalizačné aj vodovodné potrubie s meračom. Podľa zákona 442/2002 majú byť v samostatných šachtách. Nehnuteľnosť bola napojená na vodu a odpad v roku 1995, keď vodárne na pozemok "priviedli" kanalizačnú aj vodovodnú rúru, vlastník si musel vybudovať šachtu a pripojiť nehnuteľnosť a až potom mu to vodárne napojili na odpad a namontovali vodomer, urobila sa zmluva a platilo sa za odber vody aj stočné. Ja som nehnuteľnosť zdedila v roku 1999 a odvtedy sa s tým nehýbalo. Zrazu ma vyzývajú k úprave šachty - majú na to právo?
tictac7
10.10.13,06:34
...kto je majiteľom? Prečo to od Teba požaduje?
tictac7
10.10.13,06:48
áno
marooska
10.10.13,07:12
Aj keď to podľa vtedajších noriem a zákona bolo v poriadku? Ja sa nejdem napojiť nanovo, nič neprerábam...
sito
10.10.13,07:31
Vtedajších áno, dnešných, tie sú predsa platné teraz. Napísala "áno" , tak áno! Ale nemusíš. Ak to nevyhovuje súčasným normám, vodárne ti nemusia dodávať vodu.

(7) Vlastník vodovodnej prípojky je povinný

a) odstrániť na vlastné náklady pripojenie vodovodnej prípojky na verejný vodovod spôsobom určeným prevádzkovateľom verejného vodovodu,

b) zabezpečiť, aby vodovodná prípojka bola vybudovaná tak, aby nemohlo dôjs ť k znečisteniu pitnej vody vo
verejnom vodovode a aby nemohlo dôjsť k zmiešaniu vody z iného zdroja s vodou vo verejnom vodovode,

c) zabezpečiť opravy a údržbu vodovodnej prípojky na vlastné náklady
Martin1310
10.10.13,20:10
sito - Nejak sa mi to nezdá pretože obvikle to býva tak že sa tieto zmeny uskutočnujú napriklad pri nejakej zmene.
Drvivá večšina elektrických aj plynovích prípojok tiež nevihovuje súčasným normám a nikto nikoho nenúti aby niečo prerábal berie sa to tak že stačí ked to vyhovovalo normám v čase realizácie. Preto sa asi marooska tomu čuduje a popravde aj ja, ešte som o tom nepočul.
Netvrdím že to tak nieje len sa mi tomu nejak nechce veriť.