bramborina
10.10.13,09:56
Dobrý deň,
Vedeli by ste mi prosím poradiť, kde a akým spôsobom sa majú platiť dane (DPH) v prípade poskytovania služieb interiérového dizajnu (špecializovaná dizajnérska činnosť) v rámci vnútorného trhu EU (konkrétne Holandsko a Francúzsko),
A) ak by mala dizajnérska spoločnosť sídlo v SR, ale spotrebiteľ by bol vo vyššie menovaných krajinách, a teda hotová služba by bola vyvýžaná do danej krajiny?
B) ak by mala dizajnérska spoločnosť sídlo v SR, ale službu v zahraničí by vykonávala jej dcérska spoločnosť v konkrétnej krajine (NL,HL)?
C) ak by mala dizajnérska spoločnosť sídlo v SR, ale službu do zahraničia by dodávala skrz obchodného predajcu, prostredníka, atď.?

Už vopred Vám ďakujem za Vašu pomoc.
Bramborina
tictac7
10.10.13,08:04
prečo sa pýtaš znova na to, čo si sa už pýtala? ....keď nedostaneš hneď odpoveď, tak si musíš aj chvíľu počkať...
http://www.porada.sk/t225648-kde-a-ako-platit-dane-pri-zahranicnom-poskytovani-sluzieb-interieroveho-dizajnu-specializovana-dizajnerska-cinnost.html#post2419987
tictac7
10.10.13,08:27
...osobne by som asi použila náš § 16 ods. 1 - teda miesto dodania je tam, kde sa nachádza nehnuteľnosť....
bramborina
10.10.13,08:38
Ďakujem za poznámku, nebola som si istá, v ktorej rubrike (a či) sa príspevok zobrazí..
bramborina
10.10.13,08:41
Ďakujem za radu. Myslíte, že to teda platí aj v prípade návrhu interiéru, ktorý nemá nič dočinenia s architektonickou činnosťou?