bea
10.10.13,11:02
Známa je na predĺženej RD a v tomto roku má príjem z podielových listov (neviem presne akých, ale nezráža sa daň). Nemá iný príjem a asi v tomto roku ani iný nebude mať. Ide o sumu, kvôli ktorej musí podať DP. Ona tvrdí, že bude v DP uvádzať len rozdiel príjmu, ktorý je vyšší ako 1867,97 eura. Ja si myslím, že to je suma, ktorá len určuje, že do tej výšky sa nemusí podať DP, ale keď príjem presiahne 1867,97 eura, tak do DP treba uviesť celý príjem a aj celý zdaniť. Prosím, ako je to správne?
tictac7
10.10.13,09:23
1. príjmy z podielových listov, pokiaľ plynú zo zdrojov na území SR sú zdaňované zrážkovou daňou a teda DP podávať nebude
2. ak je povinná podať DP, tak uvádza celý príjem a nie len rozdiel medzi príjmom a 1867,97...
bea
10.10.13,09:53
Ďakujem, potvrdzuješ môj názor. Možno som nedefinovala presne druh kapitálového príjmu, v tomto prípade už od tohto roka nie je pri tomto druhu príjmu zrážaná zrážková daň....
tictac7
10.10.13,11:09
...nevime o žiadnej zmene oproti minulému roku.... zrážková daň sa nevyberá pri príjmoh podľa §7 len z príjmov podľa ods. 1 písm. c), f) a h)... nové je len písmenko h) ako také - a to sú štátne dlhopisy a štátne pokladničné poukážky....
bea
10.10.13,13:47
áno, ide práve o štátne pokladničné poukážky....