mark123
10.10.13,11:47
Dobry den,
chcem sa spytat, ako to je s prechodom zamestnanca na zivnost, ak on sam o to poziada. Stale by pre mna robil, ale mal by moznost si riesit aj ine projekty atp.. Jedna sa o vyvoj aplikacii, atp... Co sa tyka platoveho ohodnotenia, bolo by to pre neho vyhodnejsie, kedze by dostaval odo mna super hrubu mzdu. Z mojho hladiska, asi len trochu menej papierovania.

Je tam moznost, zeby som z toho mal nejake problemy? co sa tyka Inspekcie prace, atp..?

Mali by sme medzi sebou zmluvu, ale len taku vseobecnu, bez udania nejakych vyhod, platu, atp...
Vo firme mam aj stalych zamestnancou, takze toto by bol jediny pripad.
Velmi pekne dakujem
Indeed
10.10.13,09:54
Na tomto fore je väčšina prispievateľov "a priori" PROTI tomu aby zamestnanec fakturoval za svoje pracovné vykony...

Moj názor je,že pokiaľ s tým súhlasí ON , tak pre Teba ako zamestnávateľa je vyhodnejšie platiť MU superhrubú mzdu a ušetríš na odvodoch, a tiež nemusíš mu zháňať na každý deň prácu,
bude pracovať len vtedy ak bude práca.
mark123
10.10.13,09:56
ano, v ja suhlasim s tym, ze zamestnavatel by nemal ludi nutit ist na zivnost. Ale v tomto pripade to bolo jeho dobrovolne rozhodnutie.
Tweety
10.10.13,10:41
AK bude živnostníkom, nebude pre Teba pracovať ako zamestnanec na PZ, nebudeš mu teda vyplácať mzdu ale bude pre Teba obchodný partner, ktorý bude svoje služby, prácu fakturovať. Živnostník je samostatný subjekt s právami a povinnosťami.
mark123
10.10.13,10:43
ok, mne sa skor jednalo o to, keby mi prisla nejake kontrola, ci s tym nebudem mat problem, ze sa zamestnanec prehodil na zivnost.
avalik
10.10.13,10:52
ak bude robit doma, na svojom zariadeni ... pripadne moze aj u teba ale bude mat prenajatu kancelariu, pocitac, do prace bude chodit podla toho ako on uzna za vhodne, tak je to ok ... zadas mu objednavku, on odovzda pracu, vystavi fakturu, ty zaplatis tak bude vsetko koser
misoft
10.10.13,21:08
Zamestnanec prestane byť zamestnancom - bude len ďalším obchodným subjektom - zadáš objednávku, on urobí, ty zaplatíš.
mark123
11.10.13,07:19
cize ak tomu chapem spravne, tak ak by sme spravili aj zmluvu o prenajme, tak v pripade kontroly (inspekcie prace-teoreticky:) ), by sme s tym nemali mat problem.
mark123
11.10.13,07:20
ano toto by slo, otazka je, ci moze sediet u nas v priestoroch. S tym, ako sa uz pisalo vyssie, mali by sme medzi sebou aj zmluvu o prenajme, resp. nejaku taku zmluvu.
Braňo
11.10.13,07:34
ak vylúčiš všetky znaky závislej práce, tak je to ok, avšak v tomto prípade sa Ti to nepodarí.
Indeed
11.10.13,07:46
prečo by si mal mať problém ? Práve vtedy HO pošleš preč aby tam nebol...
mark123
11.10.13,07:51
tak neviem ako to funguje, keby prisla kontrola, asi sa neohlasi dopredu:)
mark123
11.10.13,07:55
skor sa mi jedna o to, mat to podchytene nejako, aj ked robi od mna, ma vlastny notebook, sedi sice u mna, ale ma zmluvu na to, ze moze sediet u mna a pouzivat stol, atp.. Potom fakturuje za dielo, resp. podla objednavok, kazdy mesiac inac, niekedy viac niekedy menej, kedze nemam pre neho robotu stale na full time, atp...
Indeed
11.10.13,07:59
kontrola nechodí sama od seba.. takže sa veľmi nemusíš báť
mark123
11.10.13,08:24
ok:), este ma napadla jedna vec, neviem ci je to mozna, co tak ho zamestnant na polovicny uvazok, platit za neho odvody, atp.. S tym, ze ten plat by bol mensi, a zvysok by fakturoval bud na svoju s.r.o, alebo firmu zeny, takata kombinacia by bola schodna?
ako to je ked ma zivnost a robi na polovicny uvazok, je potom dobre zrusit zivnost?