nikulik
20.03.06,06:02
Dnes vyšiel v denníku SME článok o tom, že dôchodcovi môže vrátiť daňový úrad daň, ktorú v danom roku zaplatil. Pripájam link: http://www.sme.sk/c/2638852/Dochodcovia-neplatte-dan-zbytocne.html

Mám dohodára dôchodcu, ktorému nevychadzaju platiť odvody do ZP, ale dala som mu podpisať vyhlásenie, čiže v ročnom zúčtovaní mu vyšlo, že ma zaplatiť daň, ktorú mal platiť v priebehu roka. Ročné zúčtovanie mu robil zamestnávateľ, a už sme tie peniaze odviedli, da sa s tym niečo robit kedže je tu možnosť, aby tie peniaze nemusel odviesť, lebo mal príjem len nejakých 19 000,- Sk.
alušik
20.03.06,06:30
Katija
20.03.06,07:10
Dnes vyšiel v denníku SME článok o tom, že dôchodcovi môže vrátiť daňový úrad daň, ktorú v danom roku zaplatil. Pripájam link: http://www.sme.sk/c/2638852/Dochodcovia-neplatte-dan-zbytocne.html

Mám dohodára dôchodcu, ktorému nevychadzaju platiť odvody do ZP, ale dala som mu podpisať vyhlásenie, čiže v ročnom zúčtovaní mu vyšlo, že ma zaplatiť daň, ktorú mal platiť v priebehu roka. Ročné zúčtovanie mu robil zamestnávateľ, a už sme tie peniaze odviedli, da sa s tym niečo robit kedže je tu možnosť, aby tie peniaze nemusel odviesť, lebo mal príjem len nejakých 19 000,- Sk. Dá sa s tým ešte niečo urobiť. Stále má možnosť podať si DP a vypýtať si odvedenú daň späť. Podľa § 32 ods.9 sa RZD vykonané zamestnávateľom v takomto prípade bude považovať za podané daňové priznanie a podané DP sa bude považovať za opravné DP ak bude podané do 31.3.2006, alebo za dodatočné DP ak bude podané po tomto termíne. Takže nič nie je stratené.
nikulik
23.03.06,04:45
Ešte raz by som Vás chcela poprosiť o radu.
Mám dohodára dôchodcu, ktoremu som neopravnene dala podpisat vyhlásenie. Cize neplatil v r. 2005 dan danovemu uradu, vyslo mu, ze je dlzny tym padom DUradu 3 600,-Sk.
Ale podla vyssie uvedeneho clanku v tejto teme sa pise, ze nemusi dohodar dôchodca platiť daň.
Ako to mám teraz urobiť, nechať to tak, s tym, ze nezaplatil ziadnu dan, alebo mame uhradiť daňovemu uradu tu dan?
Ročné zúčtovanie mu robí zamestnávateľ, čiže my.
Viete mi niekto poradiť?
alušik
23.03.06,06:08
Nerobila by som mu ročné zúčtovanie, ale vypísala daňové priznanie... ;) Pozri si ten článok z Tvojho prvého príspevku.