gabca79
10.10.13,13:39
Dobrý deň, chcem sa opýtať, nie som uplny laik čo sa týka s.r.o., ale chcela by som si založiť s.r.o.. Chcem vedieť či je jednoduchšie si to nechať založiť firme, alebo si to mám zakladať ja sama a obehať všetky úrady, súd a pod...Som živnostníčka, ale tu s.r.o. potrebujem založiť. Mám ešte zopár otázok - ak som živnostníčka a mala by som založenú s.r.o. musím platiť odvody aj ako živnostníčka a aj ako konatel v s.r.o.? Ak by som mala živnosť popri s.r.o. a časom by som živnosť zrušila, dá sa žeby som si dala minimálnu mzdu v s.r.o. a tým pádom by mi odchádzali odvody aj do sociálky a aj do zdravotky?Musím byť v s.r.o. aj platca DPH ak moj ročný príjem nepresiahne tích 49 tisíc eur? Stačilo by keby som si robila danove priznanie len raz do roka? Viem, že mám veľa otázok, ale potrebujem to čo najskor vyriešiť. Vopred ďakujem
tictac7
10.10.13,12:21
1. s.r.o si daj založiť firmou, ktorá to robí - aj tu ich je dosť - máš to bez stresu, jednoduchšie, a môže sa Ti stať., že Ťa to v konečnom dôsledku aj lacnejšie vyjde alebo rovnako, akoby si si mala sama vybavovať...
2. konateľ bez príjmu neodvádza žiadne odvody
3. môžeš sa aj zamestnať za minimálnu mzdu alebo aj inak sa to dá poriešiť... a odchádzali by Ti odvody do SP a ZP (teda samé nie, platila by ich tá Tvoja s.r.o.)
4. áno, ak prekročíš zákonom stanovený obrat, aj s.r.o. sa musí stať platcom DPH
5. DP k dani z príjmov PO sa robí len raz ročne, tak ako zo živnosti robíš raz ročne...
6. určite si nájdi účtovníčku - podvojné účtovníctvo a všetky povinnosti asi nezvládneš....