academy24
10.10.13,14:07
Známa má starú mamu odkázanú na opatrovanie, preto sa rozhodla, že požiada o opatrovateľský príspevok. Toho času je nezamestnaná, evidovaná na ÚP, nepoberá žiadne dávky. Má sa vôbec pustiť do vybavovania, keď osoba, ktorá je bezvládna má dôchodok vo výške 480 €? Priznajú jej nejakú sumu? Ďakujem za odpovede v jej mene.
Katy a R
10.10.13,12:26
O to, či je potreba opatrovania rozhodne posudková komisia na UPSVaR ... ak by priznali - tak príspevok za opatrovanie by vyšiel menej ako 20 eur (podľa mňa tak 17) .
A to ešte neviem, ako to myslíš s tou bezvládnosťou ??
Ak by bola opatrovateľom osoba, ktorá poberá dôchodok - tam sa príjem neskúma, ale príspevok je vo výške 91 eur
academy24
10.10.13,18:49
Ďakujem za odpoveď. Ten dôchodok, teda sumu, ktorú som spomínala poberá osoba, ktorá má byť opatrovaná. Bezvládnosť som myslela, že je odkázaná na opateru, umývanie, obliekanie, pomoc pri presunoch a pod.
Ale ak je to taká suma, o ktorej píšeš, tak neviem, či sa mojej známej vôbec oplatí púšťať do tých papierovačiek.
Katy a R
10.10.13,19:59
nuž ... môžeš si prepočítať (viď 447/2008) .. ale treba aj pozrieť prílohu 448/2008 - podľa ktorej sa odkázanosť posudzuje - musí byť min V. stupeň