juraj876
10.10.13,16:15
Som začínajúci účtovník na obci a potreboval by som poradiť ohľadom kontroly správnosti účtovania. Akým postupom by som si mal prekontrolovať či mi sedí zaúčtovné na rozpočtových účtoch a zaúčtované na účtoch 221 a 211?

Chcel som sa ešte spýtať na jednu kontrolu, ktorú si robila moja predchodkyňa:
začiatočný stav + príjmy - výdavky - peniaze poslané škole = konečný stav
221 * - 221 sociálny fond + 211* - 699 (škola) = konečný stav a keď tieto dva konečné stavy odpočítala mala vyjsť nula.

Ja som si túto kontrolu skúšal robiť, ale vychádzajú mi tam rozdiely a pritom bankové účty, pokladnica, mzdy mi sedia s realitou. Na rozpočtových účtoch mám všetko a neviem si vysvetliť vzniknutý rozdiel.

Poteší ma akýkoľvek tip a rada
tictac7
10.10.13,14:29
...Ty si rozdvojená osobnosť alebo si z nás srandu robíš?

Toto si písal(a) v téme http://www.porada.sk/t225028-robite-kontrolu-uctovania-na-konci-mesiaca.html

hanulka23 (02.10.13 14:09) ďakujem za odpoveď, tieto účty si kontrolujem pravidelne. A ty pracuješ ako účtovník/čka v obci? Chcela som sa ešte spýtať na jednu kontrolu, ktorú si robila moja predchodkyňa:
začiatočný stav + príjmy - výdavky - peniaze poslané škole = konečný stav
221 * - 221 sociálny fond + 211* - 699 (škola) = konečný stav a keď tieto dva konečné stavy odpočítala mala vyjsť nula.

Ja som si túto kontrolu skúšala robiť, ale vychádzajú mi tam rozdiely a pritom bankové účty, pokladnica, mzdy mi sedia s realitou. Na rozpočtových účtoch mám všetko a neviem si vysvetliť vzniknutý rozdiel.

Ak by mi niekto vedel poradiť, bola by som veľmi vďačná.
juraj876
10.10.13,17:53
Nie to pisala moja draha, ale zatial sa nikto neozval a uz som to aj ja pozeral a rad by som nasiel neikoho kto by nam poradil
tictac7
10.10.13,18:36
Tvojej drahej nikto neodpovedal asi z dvoch dôvodov:
1. otázka sa nezadáva ako koment
2. tým, že je to koment, tak keď tu v momente, keď to písala, alebo tak do polhodiny, kým sa to nestratí z prvej strany nebol nikto, kto vie odpovedať, nikdy tú otázku už nenájde.....
Odporúčanie:
nechaj teda túto otázku ako hlavnú, manželka nech sa prihlási a klikne na nej na srdiečko, tak sa otázka zviditeľní a občas sem nakukni a otázku "edituj" stačí, ke*ď nakoniec napr. bodku napíšeš, vymažeš, uložíš - otázka sa opäť hore dostane....
- mimochodom, čo znamená hviezdička a pomlčka v tom "vzorci"?
juraj876
11.10.13,07:13
súhrn za vsetky bankové účty dokopy je tá *