Mona Lisa
10.10.13,15:47
Pracovníčke bol rozviazaný PP. Na základe toho sa evidovala na ÚP resp. v SP musela odovzdať potvrdenie o príjme, kde mali byť uvedené dni PN, resp. OČR. Na doklade pre SP externá personalistka uviedla údaje z mzdového listu, kde sa nevyskytli žiadne dni PN, OČR a odovzdala pracovníčke.
Po nejakom čase sa ozvala SP, že doklad je zle vyplnený a treba spraviť opravu nakoľko pracovníčka mala v jeden mesiac OČR vyplatenú. Firma, ktorá spracováva mzdy si skontrolovala mzdové podklady za daný mesiac, medzi inými aj dochádzku, ktorú vystavovala sama pracovníčka, no zistilo sa, že v dochádzke nebola uvedená žiadna OČR a bola jej vyplatená mzda ako by pracovala celý mesiac (podotýkam podľa predložených podkladov).
Na základe uvedeného prebehla kontrola všetkých rokov zo strany SP . Teraz SP požaduje od býv.zamestnávateľa, aby opravili potvrdenie k podpore a to tak, že pracovníčka bola v daný mesiac na OČR a firma si má vymáhať od býv. pracovníčky vyplatené dni, v ktoré bola na OČR. Je toto správny postup od SP?
Veď bolo dokázané, že predložila dochádzku kde nie je uvedené, že by bola na OČR, z toho vychádza, že použila aj pečiatku firmy,keďže ako administr.pracovník mala možnosť s ňou disponovať.
Rada by som poznala názor p.Mihála.

​Ďakujem
Katy a R
10.10.13,14:17
No ja by som sa prikláňala k tomu - že SP si má vymáhať dávku späť od poistenkyne .. ak teda zamestnávateľ preukázal, že ona riadne odpracovala túto dobu.
.. alebo to myslia asi tak, že na tej žiadosti o ošetrovné bol štempeľ zamestnávateľa ?? - tak vlastne zamestnávateľ mal vedieť ... (že to nevedel, jeho chyba)