zuzana24
20.03.06,07:00
Mám ďalšie nejasnosti ako účtovať.V septembri 2005 kupil znamy ( SZCO) auto. 50 percent zaplatil ihned, na zvysok mu bol poskytnuty "uver", ktory splati v mesacnych splatkach pocas troch rokov.
Spracovateľský poplatok k zmluve môže účtovať do nákladov, alebo má o výšku poplatku zvýšiť cenu auta ?
Mesačná splátka vo výške 9.000,- Sk pozostáva z istiny - splátka, ktorá je už v cene autu, ďalej úrok - môže sa účtovať do nákladov, povinné zmluvné poistenie - to určite účtovať do nákladov a havarijné poistenie - podľa mňa tiež do nákladov. To znamená, že okrem istiny môže 3 ďalšie položky zo splátky účtovať do nákladov ? Pretože tie 3 položky nie sú v cene auta, ktoré odpisuje.

DAKUJE VSETKYM ZA AKUKOLVEK POMOC :rolleyes:
alušik
20.03.06,06:05
Už tu táto téma bola, treba hľadať...;) Prikladám link:
http://www.porada.sk/t5485-p3-kpa-auta-na-ver.html
zuzana24
20.03.06,06:12
Dakujem za info
Este sa na tejto stranke zacinam len orientovat...
Zita5
20.03.06,06:40
Mám ďalšie nejasnosti ako účtovať.V septembri 2005 kupil znamy ( SZCO) auto. 50 percent zaplatil ihned, na zvysok mu bol poskytnuty "uver", ktory splati v mesacnych splatkach pocas troch rokov.
Spracovateľský poplatok k zmluve môže účtovať do nákladov, alebo má o výšku poplatku zvýšiť cenu auta ?
Mesačná splátka vo výške 9.000,- Sk pozostáva z istiny - splátka, ktorá je už v cene autu, ďalej úrok - môže sa účtovať do nákladov, povinné zmluvné poistenie - to určite účtovať do nákladov a havarijné poistenie - podľa mňa tiež do nákladov. To znamená, že okrem istiny môže 3 ďalšie položky zo splátky účtovať do nákladov ? Pretože tie 3 položky nie sú v cene auta, ktoré odpisuje.

DAKUJE VSETKYM ZA AKUKOLVEK POMOC :rolleyes:


Nákup auta na úver - všetky splátky účtuješ do výdavkov neovplyvňujúcich ZD . Pri prevzatí auta, toto zaradíš do evidencie dlhodobého majetku - kde budeš mať vlastne prírastok , otvoríš kartu DDM
zaradíš do 1.odpisovej skupiny , vyhotovíš si odpisový plán , vyčísliš odpisy za rok 2005.

V roku 2005 uplatníš do výdavkov OVZD cez ÚUO interným dokladom-predvádzková réžia -príslušný vypočítaný odpis + výdavky nad odpis , ktoré Ti neviem takto vyčísliť , lebo nie je z čoho , nie sú údaje .