madok27
10.10.13,22:30
Dobrý deň dámy a páni,
neviem aký máte na túto horúcu novinku z dielne strany Smer názor, ja sa chcem však podeliť o moje skúsenosti.

Prvú s.r.o. som založil už ako 18-ročný. Popri gymnáziu som sa venoval predaju oblečenia, ktoré som vozil v malom rozsahu z Nemecka na Slovensko. Môj základný kapitál bol 5 tisíc korún, z časti od rodičov a z časti z toho čo som si zarobil ( na povinný vklad do banky som samozrejme nemal, preto sme ho splatili "len prehlásením správcu" ). Síce som tým nejakým spôsobom obišiel zákon, avšak s minimom financií, žiadnymi skúsenosťami a len s jedným nápadom, kedy som si našiel dodávateľa a bol som schopný rozbehnúť svoj biznis hop-alebo-trop. Rodičom som peniaze splatil hneď prvý mesiac a prvý násobok vkladu som zarobil po prvom mesiaci - bola to však zázračná zhoda náhod a takmer žiadne prekážky pri založení a spustení jednoosobovej s.r.o. Po niekoľkých rokoch činnosti som dokázal firmu v roku 2011 ako jediný majiteľ a investor dostať na úroveň ročného obratu 150 tis. EUR - niečo o čom sa mi ani nesnívalo.

Ja s platením 1000 EUR za jednu firmu ročne ( teraz mám 3 ) v zásade nemám problém. Keď si však predstavím, kde som mohol byť keby boli podmienky vtedy také ako teraz uvalil na s.r.o. SMER ( povinný vklad imania, zábezpeka na DPH, náklady na licenciu ) neurobil by som pravdepodobne nič a teraz by som robil ako ovečka v nejakej firme typu "prepínaj gombíky a tvár sa ako poslušná ovečka" - čo koniec koncov táto strana asi chce.

Ale bohužiaľ, keď tu nebude šikovných ľudí a zahraničné postav-a-zbal fabriky odídu, padne celé Slovensko nahubu. Nemyslíte?

Prajem príjemný deň
Moja SRO
10.10.13,20:40
ja to pre malé firmy považujem za likvidačné...nuž čo - úrady práce sa naplnia opäť trochu viac....
Dáša_
11.10.13,02:56
a o to žiaľ ide - veľká, preveľká masa chudobných ľudí, pár boháčov a medzitým žiadna stredná vrstva s vlastným zabezpečením
julysak
11.10.13,04:29
a o to žiaľ ide - veľká, preveľká masa chudobných ľudí, pár boháčov a medzitým žiadna stredná vrstva s vlastným zabezpečením

Akurát je smola, že ja ten som nepárny :D
účtovník 007
11.10.13,06:45
Úrady práce sa nenaplnia, lebo sro sa nedá len tak zrušiť. Ak si spoločník, čo pri jednoosobovej aj si, tak na úrad práce zabudni.
Moja SRO
11.10.13,06:48
SRO začnú sa hromadne prevádzať na príbuzných seniorov, s ktorými myslím za súčasných podmienok, aj dožijú.....
pizzanoel
11.10.13,09:43
nuž na slovensku sa nepodporuje podnikanie... :( ale iba zdieranie ludi, chlast pre smerakov, lety lieadlami pre poslancov a podobne veci...a heslo fica je ,, vyšťavme ludi platenim odvodov,dani a pokutami..! Ved z coho by mali poslanci na svoje platy?? je to smutne :( ale klobuk dole pred tebou ze si vybudoval taku firmu...jasne ze inak sa zacinalo podnikat v 90 rokoch v dnesnej dobe neviem ci by niekto len tak od pozicanych penazi od rodicov vybudoval takuto firmu...
Dušan Mastoň
11.10.13,11:09
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . :) Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní". :)
Dáša_
11.10.13,11:25
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . :) Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní". :)

a čo firmy, čo sú prechodne v strate, lebo rozbiehajú niečo nové? Prečo hneď každá firma, čo je v strate, je podvodník? Alebo proste prechodne sa nedari - jeden rok sa zaplatia veľké dane a ďalší rok príde útlm?

Prečo štát teda nerieši rôzne nečinné firmy?

Prečo hneď vidíš v každom podvodníka????
lubko6394
11.10.13,11:32
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . :) Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní". :)
Že sa tu motala akási kríza a moce sa ešte stále to ste si nevšimli akurát dvaja. Ty a Fico. Vôbec Vás nenapadlo, že ak nie sú fakturácie v požadovanej výške tak jediný spôsob ako nezatvoriť búdu je buď niekoho prepustiť, alebo vyplácať menšie výplaty. Takže ak som nikoho neprepustil, tak sme za posledné 3 roky išli na 80 % mzdy asi 6-krát.
Janiela
11.10.13,11:56
Sú spoločnosti, najmä malé, ktoré sú vždy v zisku, lebo treba zdaniť aj neuhradenú pohľadávku.
účtovník 007
11.10.13,12:06
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . :) Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní". :)


No daj, za koho ty platíš dane? Možno ani sám za seba nie. O podnikaní a rôznych vplyvoch na chod sro nemáš ani potuchy. To, že je sro v strate, neznamená, že žiadne dane neplatí. Ale to Ty taký odborník na "šikovných" určite vieš.
Dušan Mastoň
11.10.13,18:02
Vážení priatelia, ja podnikám od roku 1991 a platím poctivo dane. Preto ma s..ú tí machri, ktorí sú v umelej strate a nič sa doteraz nedialo. Hovorím o UMELEJ strate. Keby ste si prečistili mozog od antificovej propagandy, dali by ste mi za pravdu.
Majiteľ predchádzajúceho príspevku , účtovník 007 :) sa predstavil svojim menom, je účovníkom agentov. :)
nika.sum
13.10.13,19:06
Len keby uz konecne sa riesili ti najvacsi rozkradači v tomto state. Mozno keby sa nerozkradalo na tych najvyssich miestach, bolo by viac penazi v statnom rozpocte (a to teda urcite o podstatne viac), mohli by byt nizsie dane, odvody a potom prisnejsie pokuty a ludom by sa neoplatilo podvadzat (aspon vacsine nie), lebo by im zostavalo viac....ale co takto ked drobne firmy ledva prezivaju....
AdrianaA
16.10.13,12:20
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . :) Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní". :)
Asi s podnikaním nemáš skúsenosti. Naša firma je od 2008 ako na hojdačke. Jeden rok mierny zisk a druhý zase mierna strata. Všetky povinnosti voči štátu si plníme. Platíme odvody, dane - skrátka sme nikdy nemali podĺžnosti. Naši dodávatelia nikdy nemuseli čakať na peniaze za tovar. Horšie to bolo s našími odberateľmi. Sú nám dlžní nemalé peniaze, súd sme vyhrali, ale nemajú to z čoho zaplatiť. Súd nekonal rýchlo - previedli, čo sa dalo. Z takýchto pohľadávok sú odpisy a z toho vznikajú straty.
Taktiež straty vznikajú z celkovej nálady a kúpischopnosti obyvateľov, ktorú ficoid v pravidelných dávka podkopáva. Keď nemáš obrat, len výdavky tak zisk nebude.
Mimochodom máme dom a auto a tiež nás niektorí susedia častujú poznámkami typu : No, niekomu sa darí aj v kríze. Ironicky spomenuli : Čo, už sa tešíte na licencie ?
Podotýkam, že z ulice odchádzame do práce prví a prichádzame poslední. Ale, vraj to je náš problém, koľko pracujeme. :)).
Takže asi takýto sme národ holubičí, väčšina má povinnosti v ..... .