Simon.ka
10.10.13,23:07
Zamestnavatel mi svojvolne strhava dovolenku, napriek tomu, ze mam odrobeny pracovny fond (aj viac). Ako mam postupovat?

Odrobim normalne mesiac - cely pracovny fond a (nic so mnou nekonzultuje, nepodpisujem dovolenkovy listok-kedze mam odrobeny fond) a na vyplatnej paske potom najdem: -5 dni dovolenky a odrobene akoze o tych 5 dni menej -cize akokeby som odrobila o 40hodin menej :( pritom som odrobila cely fond!
cize ma obera o dovolenku! o peniaze!
Neviem, ako sa branit, ake mam prava, kedze zamestnavatel, ked sa ohradim, ma "neberie vazne" :(
nestalo sa to len raz
DAKUJEM
veronikasad
10.10.13,21:49
Upozorni zamestnávatela, že ak ti riadne nevysvetlí prečo to robí, budeš sa sťažovať na Inšpektoráte práce.

Ako máte zabezpečenú evidenciu pracovného času ? Máte štikačky, alebo sa zapisujete do nejakého zošita ? Ako vieš preukázať, že si bola v deň kedy ti zamestnávatel vykázal dovolenku, na pracovisku
Simon.ka
11.10.13,08:29
To som urobila - upozornila som ho dorazne, aj ked IP som sa "nevyhrazala"
Evidencia sa pise rucne aj do PC, da sa prepisovat akokolvek :(
Neviem, kedy mi dava dovolenku - spatne to nevidim, len na vyplatnej paske - minus x dni dovolenky. a mozno vtedy, ked nie som na pracovisku - robim totiz dlhy kratky tyzden, takze vtedy, ked mam volno v pracovny den :(
Obavam sa, ze to nebude lahke preukazat
pizzanoel
11.10.13,09:33
no byt tebou tak sa s nim porozpravam o tom ze na zaklade coho ti dava dovolenku....ved ked ti ju strhne tak ti ju musi aj zaplatit...a nato aby ti ju strhol musi mat podpisany dovolenkovy listok tebou ako zamestnancom....a ak si bola v tych dnoch v praci tak by som mu povedala ze nech ti to zaplati ako odpracovany cas...a nie dovolenku ved co je magor?
Simon.ka
11.10.13,10:16
hmmm :-( je to tazke - fakt si "robi, co chce"
Dovolenkovy listok podpisany nema - aj ked si myslim, ze nejaky podpis "tam hodil" pre uctovnicku :-(
V podstate mu ide o to, aby mi nemusel preplatit dovolenku alebo teda dat mi dovolenku a zaplatit ju - tak ju takto pozvolne rozpusta do mesiacov po par dni :-(
pizzanoel
11.10.13,10:41
riesila si to uz s nim? co ti nato povedal? ty mas odpracovane vsetky dni podla fondu?
Simon.ka
11.10.13,10:58
ano. mam odpracovany normalny pracovny fond (aj ked mame nerovnomerne rozvrhnuty, ale mam odpracovany- dokonca aj ten navyseny o sviatky) - on toto robi svojvolne. ja na to v podstate pridem az na vyplatnej paske - ze je tam menej hodin, ako som odrobila a zvysok je dovolenka.
Rozpravala som sa s nim - je to tazke. Posielala som mu vykaz odpracovanych hodin za cely rok, ze ziadne hodiny nedlhujem (prave naopak - mam niektore mesiace cezcasy) - nereaguje :(
Jednoducho zvolil takyto sposob, ako nepreplatit dovolenku :-(
pizzanoel
11.10.13,11:07
tak potom jediná cesta je inšpektorát práce...inak to nevidím...