tictac7
11.10.13,08:33
K 31.12.2013 končia platnosť staré dohody na elektronickú komunikáciu s DÚ uzatvorené podľa zákona 511/1992 - teda tie, keď k podaniu je potrebné ešte Sprievodný list vytlačiť a doručiť. Síce takto sa už nejaký čas podávať nedá, môžu však existovať subjekty, ktoré naposledy využili elektronickú komunikáciu takýmto spôsobom. Tieto subjekty si budú musieť uzavrieť nové dohody, ak budú po 1.1.2014 komunikovať s DÚ elektronicky.
Kto podáva cez eDane, či už so ZEP-om alebo bez neho, pre toho sa nezmení nič.
Povinné podávanie dokumentov elektronicky sa týka všetkých platiteľov DPH. Platitelia DPH od 1.1.2014 budú všetky svoje dokumenty podávať len elektronicky - teda nie len DP k DPH.


http://www.drsr.sk/wps/portal
a_je_to
11.10.13,11:22
Bolo by dobre zjednodušene upresniť, že :
- za staré sa považujú iba dohody, uzatvorené ešte podľa zákona 511/92
- za ďalej platné sa považujú dohody, uzatvorené podľa zákona 563/2009
- každý platiteľ DPH musí od 1.1.2014 mať dohodu na el. podávanie priznaní
- podrobnosti - viď príloha pdf
tictac7
11.10.13,11:33
Bolo by dobre zjednodušene upresniť, že :
- za staré sa považujú iba dohody, uzatvorené ešte podľa zákona 511/92
- za ďalej platné sa považujú dohody, uzatvorené podľa zákona 563/2009
- každý platiteľ DPH musí od 1.1.2014 mať dohodu na el. podávanie priznaní
- podrobnosti - viď príloha pdf

doplnené ;)

V tejto súvislosti ma tak napadlo - aj poznámky sa konečne budú dať podať elektronicky? Na DÚ som za ostatný rok v papierovej forme len poznámky dávala - aj neplatiteľov DPH riešim elektronicky...
vjejka
11.10.13,12:00
myslíte, že je potrebné nanovo sa registrovať, aby mi na mail prišiel ten identifikátor, alebo si len stiahnuť dohodu a tú vyplniť? keď prechádzam zo strarej dohody na novú?
tictac7
11.10.13,12:07
myslíte, že je potrebné nanovo sa registrovať, aby mi na mail prišiel ten identifikátor, alebo si len stiahnuť dohodu a tú vyplniť? keď prechádzam zo strarej dohody na novú?

a tento rok nepodávaš elektronicky?
...a si si istá, že Ti ten identifikátor neprišiel? Minulý rok koncom novembra ho zasielali automaticky všetkým, najneskôr do 30.11.2012? Zavolaj si radšej na technickú podporu, oni Ti najlepšie budú aj vedieť povedať, čo vlastne máš a čo ďalej....
vjejka
11.10.13,12:11
myslíte, že je potrebné nanovo sa registrovať, aby mi na mail prišiel ten identifikátor, alebo si len stiahnuť dohodu a tú vyplniť? keď prechádzam zo strarej dohody na novú?

a tento rok nepodávaš elektronicky?
...a si si istá, že Ti ten identifikátor neprišiel? Minulý rok koncom novembra ho zasielali automaticky všetkým, najneskôr do 30.11.2012? Zavolaj si radšej na technickú podporu, oni Ti najlepšie budú aj vedieť povedať, čo vlastne máš a čo ďalej....

ja celý rok posielam elektronicky, ale našla som len starú dohodu podľa 511, ale posielam to bez krycích listov, takže som si uvedomila, že niečo medzitým muselo byť, lebo inak by som musela tie krycie listy nosiť...už si so spatne nepamatám, idem ešte v mailoch pozrieť
vjejka
11.10.13,12:15
našla som v mailoch nové dohody, takže určite ich bol séf vybavovať, lebo už si to spomínam, ale papierovo som ich nenašla, preto som sa pozastavila nad tým...
gokko
11.12.13,13:19
Môžem cez uzavretú "novú dohodu" posielať aj Prehľad o zrazených ... a Hlásenie... a všetky doklady na DU , nie len DPH a Súhrnný výkaz ? ďakujem
kn-alka
11.12.13,13:25
áno, môžeš posielať všetky tlačivá.
JWC s.r.o.
11.12.13,14:16
V skrátených názvoch ide o tieto dokumenty,ktoré sa môžu posielať elektronicky:
DP k MOV
Súhrnný výkaz k DPH
Daňové priznanie k DPH
Daňové priznanie k dani z príjmov FO
Daňové priznanie k dani z príjmov PO
Prehľad príjmov zo závislej činnosti
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň
Rôzne hlásenia
Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Výkaz o majetku a záväzkoch
Súvaha
Výkaz ziskov a strát
Výkaz ziskov a strát priebežnej účtovnej závierky
Žiadosť o vrátenie dane medzi členskými štátmi EÚ - Pozor, toto len so zaručeným elektronickým podpisom.
srska
11.12.13,14:48
V skrátených názvoch ide o tieto dokumenty,ktoré sa môžu posielať elektronicky:
DP k MOV
Súhrnný výkaz k DPH
Daňové priznanie k DPH
Daňové priznanie k dani z príjmov FO
Daňové priznanie k dani z príjmov PO
Prehľad príjmov zo závislej činnosti
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň
Rôzne hlásenia
Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Výkaz o majetku a záväzkoch
Súvaha
Výkaz ziskov a strát
Výkaz ziskov a strát priebežnej účtovnej závierky
Žiadosť o vrátenie dane medzi členskými štátmi EÚ - Pozor, toto len so zaručeným elektronickým podpisom.aké? ja viem len o jednom - hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti .....
srska
11.12.13,14:53
to jwc s.r.o.: aj ten prehľad je len jeden
tictac7
11.12.13,14:55
V skrátených názvoch ide o tieto dokumenty,ktoré sa môžu posielať elektronicky:
DP k MOV
Súhrnný výkaz k DPH
Daňové priznanie k DPH
Daňové priznanie k dani z príjmov FO
Daňové priznanie k dani z príjmov PO
Prehľad príjmov zo závislej činnosti
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň
Rôzne hlásenia
Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Výkaz o majetku a záväzkoch
Súvaha
Výkaz ziskov a strát
Výkaz ziskov a strát priebežnej účtovnej závierky
Žiadosť o vrátenie dane medzi členskými štátmi EÚ - Pozor, toto len so zaručeným elektronickým podpisom.



...Prehľad to bude nejaká novinka? Výsledovka priebežnej ÚZ - na čo by to asi FR bolo....
srska
11.12.13,15:11
a na okraj - datová schránka daňového subjektu - aby aj správca dane mohol doručovať el. dokumenty daňovému subjektu - to je zatiaľ iba zbožné prianie obsiahnuté v § 32 563/2009 . termíny boli: 01.01.2013, 01.01.2015 a v tohtohročnej novele ani nekukám, či to nezmenili
xmatisova
19.12.13,12:20
máme podpísanú dohodu podľa 563/2009. Ak zašlem dokument elektronicky, musím ešte niečo poslať aj písomnou formou?
JWC s.r.o.
19.12.13,20:38
xmatisova: nie, krycie listy a teda žiadne prílohy sa nevyžadujú.
JWC s.r.o.
19.12.13,20:42
V skrátených názvoch ide o tieto dokumenty,ktoré sa môžu posielať elektronicky:
DP k MOV
Súhrnný výkaz k DPH
Daňové priznanie k DPH
Daňové priznanie k dani z príjmov FO
Daňové priznanie k dani z príjmov PO
Prehľad príjmov zo závislej činnosti
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň
Rôzne hlásenia
Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Výkaz o majetku a záväzkoch
Súvaha
Výkaz ziskov a strát
Výkaz ziskov a strát priebežnej účtovnej závierky
Žiadosť o vrátenie dane medzi členskými štátmi EÚ - Pozor, toto len so zaručeným elektronickým podpisom.aké? ja viem len o jednom - hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti .....

Ide o tieto hlásenia, čiže upresním. rôzne vzory hlásenia:
◾Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, o zrazených preddavkoch na daň, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse (vzor MF/27400/2010-7)
◾Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, o zrazených preddavkoch na daň a o daňovom bonuse (vzor MF/028279/2009-72)
◾Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkoch na daň a o daňovom bonuse (vzor MF/008161/2008-721)
◾Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkoch na daň a o daňovom bonuse (vzor MF SR č. 13 646/2004-72)
7kraska
30.12.13,14:05
Takže neplatitelia DPH mozu podat DP z k dani z prijmov na danovom uradne v listovej forme??Cez eDane sa zasiela aj suvaha,VzaS aj poznamky spolu s DP?
tictac7
30.12.13,14:27
Takže neplatitelia DPH mozu podat DP z k dani z prijmov na danovom uradne v listovej forme??Cez eDane sa zasiela aj suvaha,VzaS aj poznamky spolu s DP?

súvaha a výsledovka - áno - majú presne predpísanú štrukturovanú formu. Poznámky nie - nemajú presne vymedzenú formu, teda predpísané tlačivo, a a si by bol problém s textovou časťou....
martinez
30.12.13,15:08
chcel by som sa opytat, co sa stane ak platitel DPH nepoda danove priznanie k dani z prijmu elektronicky, ale odnesie ho v listinnej podobe do podatelne DU.... co sa stane ? bude spravca dane na neho hladiet akoby nebolo podane ? dakujem
tictac7
30.12.13,15:11
chcel by som sa opytat, co sa stane ak platitel DPH nepoda danove priznanie k dani z prijmu elektronicky, ale odnesie ho v listinnej podobe do podatelne DU.... co sa stane ? bude spravca dane na neho hladiet akoby nebolo podane ? dakujem

áno, bude ako nepodané. Viac tu http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/