Anka09919
11.10.13,10:47
Dobry den.potrebujem poradit.som odcestovana v zahranici a potrebujem aby moj brat za mna vybral socialnu davku na poste pretozes dovtedy nestihnem vratit.hcem vediet ci toto splnomocnenie musi byt overene notarom.
tictac7
11.10.13,09:16
áno.
arizona
11.10.13,09:18
Splnomocnenie ti overia aj na matrike,vyjde to ovela lacnejsie. Ale neviem, ci posta vyda peniaze zo socialky na zaklade splnomocnenia.Do splnomocnenia pre istotu jasne formuluj na co to splnomocnenie sluzi.
arizona
11.10.13,09:19
soc.davky som sice este na Poste nevyberala,ale na zasielky do vlastnych ruk a doporucene zasielky mi staci splnomocnenie overene na Matrike.
sito
11.10.13,09:22
Úradné overené. Áno, aj notárom môže byť. Ale stačí aj na matrike.

Ale najlepšie je to dohodnúť osobne za účasti oboch na pošte s Poštou na preberaní pošty, také splnomocnenie platí maximálne tri roky.
tictac7
11.10.13,09:22
hmmm, nebrala som to ako overené notárom doslovne, ale ako overené vo všeobecnosti. Zadávateľka je predsa mimo SK - a preto si nemôže ísť na poštu po peniaze sama - teda asi to chce riešiť len neovereným splnomocnením... Ja tiež využívam služby matriky - je to tam oveľa lacnejšie.
Mária27
11.10.13,18:41
Na vydavanie zásielok aj do vlastných rúk stačí overenie na pošte. Na výplatu dávky ale splnomocnenie nestačí:
http://www.posta.sk/potrebujem/prevziat-peniaze#a4
pankratz
11.10.13,20:04
Pošta má dohodu s Pošt. bankou. Dá sa vybaviť účet v pošt. banke, kam chodia rôzne platby z pošty na tento účet. Potom sa dajú vybrať peniaze prostredníctvom bankomatovej karty, tak aki pri iných bankách. Máme tento systém vybavený pre výbery penzie pre našu imobilnú babku. Dovtedy sme museli mať vybvené splnomocnenie.
ivka70
12.10.13,05:00
Ja si myslim, ze na socialne davky platia specialne pravidla a ani splnomocnenie nepomoze, brat ich za teba vybrat nemoze, nie je v zozname definovanych osob, ktore mozu ..pozri link od Marie27
olybaba
12.10.13,11:39
... treba uviest o ktory druh socialnej davky ti ide ?