Veronika 4
11.10.13,23:54
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom platového ohodnotenia. Nastúpila som do materskej školy na pozíciu učiteľka v materskej škole. Riaditeľka mi však ponúka plat 477,50 e v hrubom, teda ma vraj môže zaradiť iba do platovej triedy 8. Potrebovala by som poradiť, na aký plat mám zo zákona nárok. Študovala som na strednej pedagogickej škole odbor učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo. Po ukončení som nastúpila na vysokú školu do Prešova, Pedagogická fakulta, odbor predškolská a elementárna pedagogika v rámci bakalárskeho štúdia a v rámci magisterského som mala zmenený odbor na učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Chcem sa teda spýtať, či by mi mala akceptovať aspoň titul Bc. a zaradiť ma do tiredy 9 keďže mi vraj titul Mgr. uznať nemôže, lebo ho nemám vyštudovaný v požadovanom odbore. Ešte by ma zaujímalo, či mi zaniká titul Bc. ak som počas štúdia mala menený odbor a či mi platí už len Mgr. Pani riaditeľka spomínala ešte, že keďže nemám žiadnu prax, nemôže ma vraj zaradiť do vyššej platovej triedy a nemám za sebou ani adaptačné obdobie. Chcem sa teda ešte spýtať, či počas adaptačného vzdelávania môžem v triede s detičkami pracovať sama, alebo musím byť pod dozorom uvádzajúceho učiteľa? A posledná otázka, či mám nárok na 6 % príplatok začínajúceho učiteľa. Za všetky rady vopred ďakujem.
ZlaticaB
18.10.13,08:02
Už som odpoveď na Tvoju otázku čítala, možno Ti to nestačí alebo s tým nesúhlasiš ale je to tak ako Ti píšu čiže ako Ti povedala riaditeľka. Ešte doplním, že ak si budeš robiť adaptačné vzdelávanie v triede môžeš pracovať sam s deťmi ale musíš mať uvádzajúceho učiteľa - to neznamená, že ten musí byť stále s Tebou v triede ale je Ti nápomocný. Patrí Ti príplatok začínajúceho učiteľa.