viktoria
05.10.04,07:57
Už viackrá sa mi stalo, že pri nákupe tovaru alebo služby som dostala len vyplnený klasický príjmový pokladničný doklad (nie doklad z ERP) s oddôvodnením, že nemajú registračku a pri malých čiastkach nevystavujú faktury. Sú také doklady dostatočné na preukázanie vydavkov ak nie som platca DPH?
Luckasari
05.10.04,08:38
zakon o DPH v §51, ze pravo na odpocitanie si mozeme uplatnit, ak mame vyhotovenu fakturu podla §71, a v tomto § sa zas hovori, co sa povazuje za fakturu
ja by som si teda ziadala vystavit doklad, ktory splna vsetky potrebne nalezitosti

existuju predsa aj take male formulariky faktur, ktore sa daju rychlo a sikovne vypisat, no viem, ze je to tazke nieco im navrhnut, ked mozno oni ani nechcu spolupracovat

este mi nieco napada, skuste sa prosim este niekto k tomu vyjadrit, ak by na tom prijmovom doklade bolo rozpisane vsetko podla §71, postacoval by iba tento doklad? http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif ozaj som si nie ista

ja sa zatila drzim toho, ze ziadam doklad z ERP, alebo fakturu, a ten, kto mi to nemoze poskytnut, tak som od neho zatial nenakupila - zatial, som to takto vedela urobit, ale urcite sa to neda VZDY, ved pozname nase maloobchodiky
Katty
05.10.04,09:00
Podľa mňa ak čokoľvek obsahuje náležitosti podľa §71 tak sa to považuje za fakturu. Ak Ti odôvodzujú vystavenie PPD tým že nemajú registračku tak je to v pohode (nemusia ju mať), ibaže Ti musia k nemu vystaviť fa na tvoje meno alebo meno firmy...
emily
05.10.04,09:37
Baby, Vy sa tu bavíte stále o zákone o DPH a Viktória nie je platcom DPH.
Janca
05.10.04,09:59
Priklanam sa k nazoru Katty. Ked nie si platca DPH skumaj ci doklad /akykolvek/ ma nalezitosti, ktore Ti predpisuje zakon o uctovnictve a nezatazuj sa, co ma mat podla zakona o DPH. Taktiez nie si povinna ho upozornit, ci ma viest alebo nema viest trzby cez ERP. Ty si hlad, aby si mala vsetky potrebne udaje uvedene, hoci by Ti to vyril aj na drevo. Stabnu kulturu "faktury" sme si zvykli pouzivat najviac, ale je jedno ako ten doklad nazves.