bartolomejka
12.10.13,17:37
Postupovala som podľa pravidiel. Na scôdzach vlastníkov sa dohodlo o vyprataní haraburdia zo spoločných priestorov, všetko bolo riadne oznámené, aj vyvesené, tiež od správcu, kontajner pristavený......nikto z tých sa nezúčastnil brigády, tak nám vypomohli brigádnici. Títo nespokojníci podali toto na súd a žiadajú náhradu škody od dom. dôv., pričom si tam "nahádzali" ceny, aké sami chceli a napísali takmer "celý majetok". Ďakujem.......Bartolomejka.
misoft
12.10.13,17:29
Ak to odsúhlasila väčšina vlastníkov - bude to súdom zamietnuté. Ak by chceli nejaké "odškodné" museli by presne vyčísliť o aké škody ide, nemohli by si to z palca vycucať.
Ale platí - väčšina sa riadne na schôdzi dohodla, odmenu za prácu odsúhlasila a basta. Platí to, čo sa dohodlo.
julysak
12.10.13,19:08
šak mohli najprv dať )do 15 dní ) na súd to rozhodnutie zo schôdze
misoft
12.10.13,20:51
Mohli - no asi oni hneď žalobu dali (tí nespokojenci).- a na toto istotne súd bude mať svoj názor.
misoft
13.10.13,06:15
A ešte ma napadlo: v prípade, že by to súd "odklepol" v prospech tých troch "výmyselníkov" - okamžite podať odvolanie. Ako dôvod v odvolaní by sa uviedlo, že práce boli vykonané v prospech VŠETKÝCH nájomníkov/vlastníkov bytov (teda aj tých troch) a v tomto prípade by sa obohatili na úkor ostatných! Mali by vykonanú prácu, za ktorú tí traja nezaplatili!
sito
13.10.13,20:01
Nesmie! Ale na to by som sa nespoliehal, tie naše nezávisle rozhodujú ako im vyhovuje, alebo ako im kto dohadzuje na ich kopu. Poznám aj taký prípad, že napriek tomu, že zákon bol na strane vlastníka, ale sud rozhodol v jeho neprospech, odvolal sa.

Bytový dom je najprv spoločný, ak je postavený, až potom sú v ňom byty. Ale niektorí ten dom nevidia, len svoj byt.

Takže spoločné priestory sa využívajú spoločné podľa dohodnutých pravidiel. Ak sa v spoločných priestoroch nahromadilo haraburdie, tak pravdepodobne nie je to spoločné haraburdie, len podaktorých vlastníkov. Ak ste sa dohodli a oznámili všetkým, že každý si má do istého dátumu haraburdie odpratať, potom bude zabezpečený kontajner a haraburdie bude odstránené zo spoločných priestorov. Vlastne je ničie, keď sa nikto k nemu nehlási. Ak je to odsúhlasené v súlade so zákonom 182/1993, § 14, tak je to v poriadku.

Keby ja mal rozhodnúť, tak nie len súdne trovy by uhradili, aj náklady za odstránenie haraburdia.

A k tomu ako major terazky povedal, " ešte by som ich v lufte do riti nakopal" :);)

No, ale hajzli sa nájdu v každom dome ...
bartolomejka
19.10.13,18:10
.....nájdu.....hlavne keď iba im, za starého domovníka, "patril" tento spoločný nebytový priestor takmer 18 rokov......a za to obdobie sa haraburdie nahromadilo - nimi.....nikto iný nemal odtiaľ kľúč........až po voľbe nového domovníka dostali vlastníci kľúč.......my sme im to samozrejme predtým platili.......
bartolomejka
19.10.13,18:22
Ďakujem za informácie všetkým........a ešte niečo chcem podotknúť: nepochodili so sťažnosťou u správcu, ani na polícii a ani na Obvodnom úrade........"snoria", kde sa dá, vyzerá to tak, že sudca, ktorý to má, je známy niektorému z nich, ale dokázať to neviem.....