mimasim
12.10.13,22:24
Dobrý deň tiež by ma to zaujímalo ale ja mám trochu špecificky problém:( Som pedagóg, ktorý nemá tri roky praxe až v july 2014. Ale 16.1. 2013 som si urobila rigorózne konanie - uznané kredity 60 + som absolvovala prvé vzdelávanie za 15 kreditov s tým, že príplatok mi neuznaju z dovodu , že nemám 3 roky praxe. Neviem príde mi to veľmi zvláštne hlavne preto, lebo som sa prihlásila na prípravne vzdelávanie k 1.atestacii a tam ma bez problémov prijali a možem si urobiť atestáciu bez 3 rokov praxe.
Na jednej strane som limitovaná ,,od 1. 1. 2012 za absolvovanie rozširujúceho štúdia, vykonanie rigoróznej skúšky alebo štátnej jazykovej skúšky 60 kreditov (možno priznať len zamestnancovi s minimálne trojročnou praxou v pedagogickej činnosti, resp. odbornej činnosti). a na druhej strane mi to dovoluju? ,,V prípade, že učiteľ získava potrebný počet kreditov rýchlejšie, môže sa skôr uchádzať o vykonanie atestačnej skúšky. Zákon zrušil povinnú dĺžku praxe na priznanie I. alebo II. atestácie. " citované skolskýportal.sk Vedeli by ste mi poradiť, či mám nárok na vyplatenie? alebo mi nakoniec neuznaju atestáciu z dovodu kreditov, ktoré možem použiť až po 3 rokoch ped. praxe? ďakujem za skoru odpoved