anetka44
13.10.13,13:20
Dobry den, pred 2,5 mesiacmi som bola na resekcii zuba, ktory ma vysiel na nehorazne peniaze. Vcera sa vsak pri prvom kusnuti do chleba (nie do korky) zlomil. Ostalo mi tam len cosi ruzove (mam pocit ze je to nejaky cap ) a trosku zo zuba. Mam pravo na reklamaciu, ze mi to zle urobili? Alebo aky je dalsi postup? A vobec kolko ma to priblizne vyjde? Nemienim platit nehorazne peniaze kazdy mesiac a nic s toho. Dakujem za odpovede.
alaya1
13.10.13,12:16
treba ist na lekarom, ukazat mu, co sa stalo. my nevieme, aky ukon robil a pod.
mondes
13.10.13,12:30
Môj syn si odlomil polovicu z predného zuba. Zubárka mu ho dorobila z plomby. Povedala, že je na to záruka normálne 2 roky a že keď sa mu odlomi, môžme normálne reklamovať. Nebolo to zlé, ale keďže to nemalo veľmi na čom držať, tak asi po 3 dňoch sa mu odlomil. Opäť mu ho dolepila a už zdarma v rámci reklamácie. Ale hneď v prvú noc (pri škrípaní) sa mu opäť odlomil. Ak by som chcela, tak opať by nám ho opravila v rámci reklamácie, ale nakoľko tá plomba nemala na čom poriadne držať a dalo sa očakávať, že opäť sa zub odlomí, tak sme sa na radu lekárky rozhodli, že mu dáme nasadiť úplne nový zub. Takže na základe tejto skúsenosti si myslím, že určite tiež máš nárok na reklamáciu.
anetka44
13.10.13,13:14
Len mam pocit, ze opat budem platit nehorazne peniaze. Kedze aj na druhej strane mam len vyvrtanu malu dierku mam strach aby sa mi aj s toho zubu neodlomilo. Cca kolko vyslo nasadenie noveho zubu?
mondes
13.10.13,13:29
Tým, že je to 12 ročný chlapec a sánka mu môže ešte dorásť, tak to nebolo až také drahé, stálo to 20 Eur, ale zub je "živicový".
Ale ak by si chcela tie porcelánové, či aké sa to dávajú, tak jeden takýto zub stojí cca. 100 eur. Aspoň kámoška dávala robiť svojmu 15 ročnému synovi obidva predné zuby a zacvakala 200 eur.
misoft
13.10.13,14:17
Stomatologické práce - teda práce čeľustnej a stomatologickej chirurgie ako takej - majú taktiež záruku na kvalitu práce i kvalitu výrobku (náhradného zuba, korunky a pod.) A záruka je - ako na každý výrobok - 2 roky. Teda odchod k stomatológovi - reklamovať. On je povinný vykonať opravu v rámci záruky. Nebude sa nič platiť. Ak by žiadal peniaze, jednoducho oznám tohto stomatológa ÚDNZZ (Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou) a tiež svojej zdravotnej poisťovni - tí si preveria, či náhodou nežiada opätovne preplatiť od poisťovne stomatologický zákrok (ak by hej - kua - ten bude mať bohovské problémy, vyustiace až do zrušenia zmluvy s poisťovňou a pokutičku od úradu).
anetka44
13.10.13,15:25
Mne ten zub ta moja zubarka nemohla ,,vyliecit,, tak ma poslala na resekciu k inemu. Ten mi zakrok urobil behom 15 minut a vyslo mato na 80eur. Len ssamotny zakrok. To nevravim o tom kolko som sa naplatila pri svojej. A teraz neviem ci ta reklamacia bude platit ak mi ona ten zakrok nerobila. Uz som vazne hotova s tych zubkov.
misoft
13.10.13,15:37
Nech ťa pošle k tomu, čo to robil - on zodpovedá za svoju prácu. Alebo môže aj ona.
korela
16.10.13,21:49
Nechápem, už prvá úprava mala vydržať min. 10 rokov.
mondes
17.10.13,06:00
No neviem, pretože zub mal napoly prelomený a dorábaná časť zuba nemala na čom držať, tak sa to samozrejme odlomilo.
korela
17.10.13,09:40
Až takou samozrejmosťou to práve nie je. Môjmu dieťaťu sa v škole v druhej triede zlomila jednotka v polovici. Ošetrenie u najbližšieho zubára, konečná úprava na Stomatologickej klinike u zubára na Heudukovaj v BA. Výsledok, nebolo vôbec vidno že je zub po úprave, vydržal cca 10 rokov, odvtedy takmer oprava zasa po takmer 10 rokoch.
Vyhľadajte normálneho zubára. A to sa ešte v tej dobe za zuby neplatilo.