pistikke
13.10.13,16:01
Zdravím, potreboval by som poradiť, potrebujem ísť s autom na STK o 4 mesiace skôr (dôvodu predaja). Zaujímalo by ma, ak náhodou na STK neprejdem, zaniká automaticky platnosť pôvodnej STK a teda ostanem bez STK alebo platí ešte 4 mesiace pôvodná STK do naplnenia dvoch rokov?
Skúste mi to niekto vysvetliť. Detto EK.
avalik
13.10.13,14:13
725/2004 Z. z.Zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-725

§ 53

Ak sa pri kontrole technického stavu vozidlo vyhodnotí ako nespôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách, prevádzkovateľ vozidla alebo vodič vozidla je povinný na vlastné náklady zabezpečiť odtiahnutie vozidla zo stanice technickej kontroly.

§ 71

Ak sa pri emisnej kontrole motorové vozidlo vyhodnotí ako nespôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách, prevádzkovateľ vozidla alebo vodič vozidla je povinný na vlastné náklady zabezpečiť odtiahnutie vozidla z pracoviska emisnej kontroly.
Ice dive
13.10.13,14:47
ak auto raz nesplňa podmienky STK alebo EK, tak sa považuje, za hrozbu v premávke, t.j nemôžeš ďalej jazdiť... a nikoho nebude zaujímať, že mala byť ešte 4 mesiace platná...
pavol54
13.10.13,15:22
O platnú STK môže prísť aj podstatne skôr ak je termín najneskoršej periodickej j kontroly, stačí natrafiť na mobilnú STK
pizzanoel
14.10.13,09:43
platnost STK a EK zanikne dátumom do kedy platila... tzn ze ak pojdes skor o 3 mesaice na kontrolu a neprjdes tak bude platit STK do tych troch mesiacov...ktora bola vydana ...