ancurka22
13.10.13,19:39
Dobrý den prajem, chcem sa opýtať. Podavala som odvolanie na Upsvar v Lučenci , tí ho neskor posunuli do Ba odvolávaciemu orgánu a odchádzalo tam začiatkom Júla. Odpoved mi prišla v polovici septembra s tým že Upsvar Lučenec ešte musí zasadnút a napísať nové rozhodnutie na základe toho z BA. Vyradili ma na 6 mesiacov no odvolávací organ rozhodol, že som mala byt vyradena len na 3 mesiace. Lenze vyradenie na tri mesiace by uplinulo v auguste a ja by som si zdravotnu doplacala len za tri mesiace. Lenze tym ze rozhodnutie z ba prislo az v septembri a nasledne na to dalšie z lc az v oktobri, žiadosť o znovuzaradenie do evidencie som podavala az 10. oktobra. Prosím Vás môžem s tým ako obyčajný občan niečo robiť? Pretože zdravotná poisťovna berie do úvahy len dátum zaradenei do evidencie a nie rozhodnutia, ktoré prišli o takmer tri mesiace neskôr.
Dakujem za odpoved
misoft
13.10.13,18:04
Zober lajstrá z úradu, rozhodnutia, choď na ÚPSVaR a žiadaj, aby ONI doplatili do ZP poistné ako za poistenca štátu, nakoľko ich vinou došlo k zdržaniu a ich pochybeniu.