leniva
13.10.13,21:20
Mám televíziu s podporou nahrávania TV, ale :mad: ... používam satelit, to znamená, že kanály sú sprostredkované cez tu skrinku, nie naladené v tv a tým pádom mi neide nahrávať na HDD.Dalo by sa mi to nejako nastaviť, aby keď už mám telku s tou funkciou, tak aby som ju aj využívala? Nieje to fér, že kúpite drahú telku, s množstvom funkcií, a nemôžete ich využívať. :confused:

TV je Samsung UE40C6600 a sat. prijimač je Opticum HD X403p.

Ďakujem za odpovede.
Chobot
13.10.13,20:59
Dobré by bolo uviesť značku a typ telky. Takto sa môžem akurát tak pozrieť do krištáľovej gule....
misoft
14.10.13,15:31
Nedá sa. Signál by musel ísť cez digitálny tuner v telke. Takto signál ide cez STB a odtiaľ ide signál na externý vstup telky (prepokladám SCART). Nahrávaný záznam totiž obsahuje v sebe kód programu a to STB neposkytuje. (STB = Set Top Box = tá skrinka :D). Ak by však telka mala v sebe zabudovaný DVB-S tuner - satelitný - pripájal by sa výstup zo satelitu rovno do telky, vtedy by to šlo.
erik555
14.10.13,15:38
Ako je tu uz spominane, tak uved aka je to telka (model). Mozno ma ta tvoja telka aj DVB-S tuner (co je satelitny). Potom by si sat. prijimac nemusela pouzivat. A inak ten sat. prijimac by mal mat aj USB vstup, pouzitelny aj na nahravanie...ci nema? Aky je to sat. prijimac (model)?
leniva
14.10.13,18:07
telka je Samsung UE40C6600 a sat. prijimač je Opticum HD X403p. Vďaka :)
erik555
15.10.13,11:22
tato telka nema satelitny tuner (iba terestrialny DVB-T a kablovy DVB-C), takze na sat prijem musis pouzivat sat prijimac.....na tom sat. prijimaci mas vzadu USB 2.0 (je nad SCART konektorom), pre pripojenie pevneho disku, alebo USB kluca (minimalny zapis 9MB/s pre HD signal). Takze nahravat mozes iba na sat prijimaci Opticum X403. Snad si to vedela, ze na sat prijimacoch nahravas....alebo si to doteraz nevedela? V manualy musela byt o tom zmienka.
Martin Mocko
15.10.13,11:47
Dá sa nahrávať cez USB výstup na satelite tak, ako píše erik555. Mal som tento prijímač, tak som to vtedy skúšal. Pripojíš nejaké externé médium (USB disk alebo kľúč) a nahrávaš priamo cez diaľkové ovládanie. Iba nemôžeš prepnúť kanál. Ak chceš už naký iný sytém nahrávania - napr. časové nahrávanie alebo podobné, musíš kúpiť linuxový satelit...