v.durcinkova
13.10.13,22:05
Dobry den..
potrebovala by som sa poradit, ako dalej postupovat v tejto veci:
otcovi v juni prisla vyzva na uhradu dlhu vo vyske cca 1000€ od spolocnocnosti, ktora vymaha pohladavky. Kedze sa nam to vobec nezdalo, lebo nikdy si na spaltky nic nekupoval, tak sme ich poziadali, aby nam zaslali kopiu zmluvy s nebankovkou, na zaklade ktorej vymahaju tieto peniaze. Prislo nam to teraz v oktobri, na zmluve bolo hned jasne, ze s tym nema nic spolocne. Meno, rodne cislo sedi, ale adresa trvaleho bydliska, cislo OP, a ani podpis uz nie. Tak sme volal do tej spolocnosti, kde nam povedali, ze akceptuju iba to, ked otec poda trestne oznamenie za zneuzitie osobnych udajov. Nasledne hned vecer sme boli na policii zistit, ci nahodou nemal v minulosti cislo OP uvedene na danej zmluve, ale samozrejme, ze nemal. Sluzbukonajuci policajt povedal, aby sa nicoho nebal, vobec nereagoval na ich vyzvy.
Tak co dalej? Odpovedat im listom, ze neuhradim danu sumu na zaklade nepravosti osobnych udajov na zmluve? Niekoho rodne cislo nie je ziadna veda zisit. Podat to trestne oznamenie (ktore aj tak nic neriesi, kedze zmluva bola spisana v r.2006)? Ako sa ich zbavit? Dakujem
ivka70
14.10.13,05:04
Ja by som im odpisala a aj podala trestne oznamenie ....
dmc
14.10.13,05:17
Nech poda trestne oznamenie - aby mal v rukach doklad od policie ze to nahlasil - aj ked dodatocne - Policajt je povinny prijat oznamenie (akekolvek) a spisat o tom zapisnicu (zaznam) a na poziadanie vydat potvrdenie o podani oznamenia. Co stym uz dalej spravi policia - ci bude pokracovat v trestnom konani alebo to vyhodnoti inac alebo to zastavi alebo odmietne to je uz jedno ale oznamenie je povinna prijat a preverit ho.
sforza
23.01.14,10:56
ak som si na 100% istý že som skutočne nič nepodpisoval poslal by som max. odpoveď mailom a nevenoval by som tomu ďalej pozornosť, ak sa budú chcieť súdiť môžu ale oni budú musieť dokazovať že som niečo podpísal
laco.lipany
27.01.14,19:07
aby si potom nebol prekvapený ak ti exekutor kvoli tomu zablokuje učty..
willma
27.01.14,20:53
exekútor nemá nárok - to by musel najprv niekto - teda vymáhačská spoločnosť riešiť dané súdnou cestou - a súd na základe predložených dôkazov pošle vymáhačov kade ľahšie.
korela
28.01.14,13:23
Prečítaj si článok, pod reportážou, je tam návod, ktorý by vám mohol pomôcť.
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/exekucia-krku-ju-ma-kazdy-druhy-slovak.html z 02. jún 2013

POČET EXEKÚCIÍ NARASTÁ

„Nevzdávajte sa,“ tvrdí štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.

Koľko je v súčasnosti nariadených exekúcií?
Na súdoch evidujeme viac ako jeden milión exekúcií, ktoré neboli doposiaľ skončené. Podstatnú časť z nich tvoria exekúcie spotrebiteľov vyvolané nebankovými subjektmi.
VANUSKA
28.01.14,14:23
Mal som podobný prípad. Odcudzili mi doklady s auta. Po čase mi z fy. TRIANGEL prišla obálka s "kopou" šekou. Reagoval som s tým, že v čase keď som mal v obchode kúpiť tovar na splátky tak som mal odcudzené doklady a v čase kúpy som už mal vydané Políciou vydané NOVÉ doklady /OP a VP/. Bol som na polícii a tam som podal tresrtné oznámenie na neznámeho páchateľa. Toto všetko som písomne oznámil Triangel a aj napriek tomu ma neustále upozorňovali, že si neplním spl´tkový kalendár. Po nejakom čase ma to už prestalo baviť.....a Triangel to postúpil nejakej vymáhačskej firme už neviem presne ktorej. Čuduj sa s vete keď som po čase dostal Platonbý rozkaz na uhradenie TOHO čo som nikdy ani nevidel. Podal som ODPOR a na súde som mal čo robiť, aby som dokázal, že s tou vecou nemám nič spoločné !!!!! Je tomu viac ako 10 rokov, takže dúfam, že sa veci zmenili...lebo bolo to absurdné, že som JA mal dokazovať, že som z Fy. triangel žiadnu zmluvu neuzavrel. Ale v tomto ABSURDISTANE je možné aj NEMOŹNE !!! Takže to nepodcenit a v každom prípade podať tr.oznámenie na neznámeho páchateľa na Polícii a oznámiť to aj vymáhačskej firme. Apropo od tej treba žiadať, aby Vám preukázala, že bola poškodenenou firmou poverená od Vás dlh vymáhať. pokiaľ to nepreukáže, tak sa s ňou ani NEBAVTE !!!!!!!!
pavol54
28.01.14,15:47
aby si sa veľmi neprekvapila čoho je súd schopný, niekedy podľa svojej potreby neakceptuje ani znalecké posudky ako dôkazy
kopretinka
28.01.14,15:54
jak,že nemá nárok,súd vydá platobný rozkaz,nič neskúma.......exekútor obstaví účty,až následne ti oznámi,ak vôbec........a ty behaj,dokazuj,dožaduj sa...