janaj733
14.10.13,11:29
Dobry den chcela by som sa opytat v roku 2011 som zdedila byt po mame byt sa predal a za peniaze som prerobila rodicovsky dom mojho manzela teda jeho tretinu kedze su traja bratia.v roku 2012 sme sa rozviedli a chcela by som aby mi byvali manzel vratil co som investovala cca 12000€.no nema sa k cinu chcem sa opytat ci mam nejaku sancu ziskat peniaze spet sudnou cestou.ci budem potrebovat vsetky blocky a faktury za prestavbu alebo ci postacia svedkovia a doklad ze peniaze som zdedila.blocky nemam len zopar.moj manzel bol v tom case nezamestnany na urade prace bez prijmu
Tweety
14.10.13,09:32
Je šanca, ale na súde musíš svoje vloženie investícií do majetku preukázať.
janaj733
14.10.13,09:45
no nemam sa cim preukazat blocky su fuc mam len zopar co sa material kupoval :(
Mária27
14.10.13,09:46
Investovala si do jeho výlučného majetku, manžel sa po rozvode bezdôvodne obohatil. Použi všetky dôkazy, ktoré máš, vrátane svedkov.
janaj733
14.10.13,10:16
dakujem snad sa mi podary aspon polovicu ziskat naspet
petereak
14.10.13,13:46
po zániku manželstva by malo prísť k vyporiadaniu BSM; v rámci vyporiadania sa síce vychádza z toho, že podiely sú rovnaké, ale môžete sa domáhať uhradenia toho čo sa vynaložilo na jeho majetok (tj 12000 eur na jeho 1/3) viď § 150 druhá veta obč.z.- príjem z predaja zdedeného bytu sa síce bude považovať za príjem nadobudnutý za trvania manželstva a teda príjem spoločný v rámci BSM, ale ak sa ukáže, že manžel príjem nemal, potom by to mal súd zohľadniť a zaviažať manžela na nahradenie 12.000eur ; treba podať návrh na vyporiadanie BSM
janaj733
24.10.13,10:21
to by bolo pekne len nemam to vsetko ako vydokladovat mam akurat papier ze som dedila ze sa predal byt a ze som mala peniaze a par blockov co sa kupoval material ale to najdrahsie slo bez papiera ale zato mam kopec svedkou ze som to prerobila ja a ze tam sli moje peniaze ale to asi nepomoze.
petereak
24.10.13,19:41
výsluch svedkov treba navrhnúť v rámci podania na vyporiadanie BSM; prvotná otázka je čo konkrétne vedia naozaj dosvedčiť