matalenka
14.10.13,13:55
Dobrý deň,

vedel by mi prosím niekto poradiť, ako mám vypísať Oznámenie o prijatí minimálnej pomoci bod 13? Bola som sa pýtať na UPSVaR, kde mi pani pracovníčka povedala, že to mám v poučení. Nedokážem sa však z toho poučenia vymotať.

Zamestnávateľ poberá z UPSVaR dve dotácie. Jednu podľa §50a a jedu podľa §54 (dotácia do 29 rokov). Na oznámenie píšem vždy len príspevky z jednej dotácie, to znamená, že štvrťročne posielam dve tlačivá, na ktorých uvediem, prijaté príspevky. Ale čo píšem do tabuľky v bode 13?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
avalik
14.10.13,12:13
13. Iná doteraz poskytnutá minimálna pomoc – uvedie sa pomoc poskytnutá príjemcovi len počas prebiehajúceho fiškálneho roku a predchádzajúcich dvoch fiškálnych rokov, vrátane pomoci poskytnutej právnemu predchodcovi príjemcu; ak je potrebné, použije sa osobitná príloha.

v bode 13 uvedies druhu dotaciu


doplnenie:
12. Ak príjemca neprijal minimálnu pomoc jednorazovo, ale v jednotlivých platbách uvedú sa konkrétne dátumy a sumy jednotlivých platieb, ktoré príjemca prijal v konkrétnom kalendárnom štvrťroku.


do bodu 13 daj vsetky doteraz realne prijate pomoci
matalenka
14.10.13,12:25
Uvediem ju mesačne ako mu chodí na účet, či tam dám celú schválenú čiastku, ktorá je na Dohode medzi UPSVaR a zamestnávateľom? Ďakujem za odpoveď.
avalik
14.10.13,12:26
doplnila som
mondes
14.10.13,13:00
Daj tam mesačne s dátumami, ako mu chodili na účet.