Ivetass
14.10.13,15:13
Dobrý deň, pred rokom som si kúpila notebook a pred týždňom som ho dala reklamovať z toho dôvodu, že pri bežnom používaní začal vyskakovať pánt. Reklamáciu mi neuznali a pridávam správu od technika:
"Dobrý deň,

reklamácia Vášho počítača nebola uznaná z dôvodu nesprávneho používania počítača nezlúčujúceho sa zo záručnými podmienkami firmy Lenovo. (Dôvod zamietnutia – mechanické poškodenie).
Záruka Vám však bola uznaná na diely (doska z reproduktormi).

Keďže sa jedna o vážne mechanické poškodenie, ktoré má priamy vplyv
na celkový chod počítača, nemôžeme Vám zrealizovať len záručnú opravu,
ale počítač musíme opraviť celý aj s mimozáručnou časťou.

Na základe diagnostiky našich technikov teda musíme označit Vašu reklamáciu,
za neoprávnenú.

Technici sú však schopní Vám počítač opraviť v rámci mimozáručných opráv."

Neviem ako sa dá nesprávne otvárať a zatvárať notebook, keďže to bolo dôvodom poškodenia pántu. Okrem pántu som mala poškodený aj reproduktor, ktorý mi síce spadá do záruky ale neopravia mi ho samostatne bez opravy pántu, za ktorý si vyžadujú 102 eur.

Potrebujem prosím poradiť, aké kroky môžem ako študentka podniknúť, aby som sa dočkala spravodlivého vyhodnotenia môjho problému.

Ďakujem.
I.Š.
avalik
14.10.13,13:47
(6) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.

(7) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.

mozes sa obratit na sudneho znalca
vyber v lavom menu http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm
arizona
14.10.13,13:54
Zeby tvoj servis ponukal nejake zlavy pre studentov,ked zdoraznujes ze si studentka? Ale myslim, ze servisom je jedno, ci reklamuje student, ci niekto iny...

Nahodou aj viem, ako sa da ten pant poskodit. Prenasanim NB drzanim za jeho vrchnu cast/monitor/. Mame takehoto experta v rodine, co takto NB prenasa a vecne ma panty polamane...:rolleyes:

Ak si presvedcena, ze si ho mechanicky neposkodila a ze sa jedna o chybu napr.oslabeneho plastu,mozes si ho poslat sama /ak uz uplynul rok od kupy/ k znalcovi na vypracovanie znaleckeho posudku a posudenie danej zavady.

Do jedneho roka od kupy,pri odmietnuti reklamcie by ti takyto vyhotoveny znal.posudok mal dat k nahliadnutiu predajca.
Viac si precitaj napr. tu : http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
Ivetass
14.10.13,14:04
Ďakujem. Dočítala som sa tiež, že mi nemôžu ponúknuť hneď platenú opravu, čo teda urobili a tak som si vyžiadala zaslanie neopraveného počítača aby som mohla podstúpiť ďalšie kroky a aby som obdržala doklad o vybavení reklamácie s informáciou, komu môžem zaslať notebook na znalecký posudok (dúfam, že tam bude).
pizzanoel
14.10.13,17:38
znalecký posudok sa ti neoplati je to strašne drahé... daj si notbook radšej za tie prachy opraviť...znalecký stojí stovky eur a nikde nemas zarucene ze dany znalec ti napise ze je to výrobná zavada ale tiez ti može dat mechanicke poskodenie a potom si budes tlct hlavu... nestoji to zato...
lubka0907
15.10.13,06:19
Ja som mala presne tento istý problém, vypadol mi šróbik z pántu. Ťažko sa otvoril a zavrieť ho bolo takmer nemožné, lebo tam niečo praskalo. Hneď v ten deň som notebook vzala do predajne a bez problémov mi ho v rámci reklamácie opravili. Potom mi ešte raz vypadol šróbik, znova som išla do predajne ale to stačilo ho tam naspäť zašróbovať (nechcela som do toho babrať, lebo bol ešte v záruke). Vtedy mi predávajúci povedal, že tam dávajú malé šróbiky a veľa ľudí s tým chodí na reklamácie. Len neviem prečo to neuznali tebe. Nie je možné, že aj tebe vypadol šróbik, ignorovala si to a nepoškodilo sa ti to ešte viac? Aj v mojom prípade išlo o Lenovo. Teraz si šróbiky pravidelne kontrolujem.
Ivetass
15.10.13,16:42
vyssie sa pise ze naklady znasa predavaju bez ohladu na vysledok..tak dufam ze je to pravda
pizzanoel
16.10.13,05:53
pisala si ze ich technici ti reklamaciu neuznali teda predpokladam ze maju nato odbornikov/znalcov ktory im vypracovali znalecky posudok na zaklade ktoreho ti neuznali reklamaciu a zamietli ju ,,mechanickym poškodenim" ...ak si myslis ze je zly posudok a ides si dat urobit novy teda inemu technikovi/znalcovi robis to na svoje naklady a ak by ten uznal ze reklamacia je vyrobna vada potom sa mozes s predajcom sudit a vymahat preplatenie takychto nakladov sudnou cestou ....ak ale povie ze tu vadu sposobil spotrebitel...tak naklady na znal.posudok ti nikto nepreplati...
newmi
16.10.13,12:43
znalecky nestoji stovky eur, Urcite nie na jeden notebook.