Martinsen
14.10.13,16:56
Dobry den,
Chcel by som sa poradit ohladom sumy, ktoru sa od nas snazi vymoct majitel bytu v ktorom sme byvali.
Situacia je nasledovna: V byte byvalo 7 ludi ktori mali zjednanu zmluvu do 31.8.2010. K 1.9. sa osoba, ktorou bola zmluva podpisana odstahovala a prisiel namiesto nej novy clovek, to iste sa stalo aj s dalsimi takze z povodnych 7 ludi zostali v byte byvat len 2 ktori boli uvedeni na zmluve. Napriek tomu, ze je v nej napisane, ze ju treba predlzit pisomnym dodatkom a aj napriek tomu, ze mena uz neboli vobec aktualne sme novu zmluvu od majitela nedostali, ale ani sme sa nevystahovali.
Vyska najmu bola zjednana na 700€ mesacne, teda cca 100€/osoba ktore sme dalej posielali. Jedno obdobie sme tam ale namiesto 7 ludi byvali len 4 a kazdy poslal 100€/osoba teda dokopy 400€. Spatne sa nam po 8 mesiacoch ozval majitel bytu, ze zmluva ja platna a chybajucich 4*300€, teda dokopy 1200€ bude od nas vymahat aj s penale, ktore su v zmluve dojednana (0,3p.d.).

Moja otazka teda je: Je aj za situacie, kedy osoba povodne uvedena na zmluve uz v byte dalej nebyva, namiesto pisomneho predlzenia zmluvy, ktore je v nej priamo vyzadovane a napriek tomu ze majitel priebezne dostaval udaje o novych najomnikoch zmluvu nikdy neaktualizoval takato pohladavka vymozitelna?

Dakujem
veva125
15.10.13,04:45
Neviem, ako je to s vymozitelnostou pohladavky , ale zmluva nemusi byt pisomne predlzena. Ak sa najomnici nevystahuju, majitel ich nevyhadzuje po termine uvedenom na zmluve - tak zmluva sa berie od toho terminu ako zmluva na dobu neurcitu. Tak nejak je to v zakone.