macinko2013
14.10.13,17:42
Konkretne mi ide o úpravu mesačného poistného. Poistku som uzavrel v roku 2006 za 33€ mesačne. Po 3 rokoch mi ho zdvihli na 61, o další rok na 67 a tento rok na 84€. Podla ich poistných podmienok to majú ošetrené, ale príde mi to ako neférový krok, kedže v priebehu 7 rokov zdvihli mesačné poistné približne o 180 percent.
arizona
14.10.13,15:49
Neviem, ako je to u tvojej poistovne. Aj mne chodi kazdorocne ponuka,bud mozem zvysist, ale ak nesuhlasim, mozem zostat pri povodnej, dohodnutej sume. Neponuka aj tvoja poistovna takuto moznost?
Precitaj si zmuvu, co tam mas presne dohodnute a obrat sa na svojho poradcu,alebo na ich pobocku. Urcite ti navrhnu nejake vhodne riesenie.
macinko2013
14.10.13,15:58
Dik za rýchlu reakciu, ale ty píšeš o klasickej indexacii. No u investičného živ.poistenia je to trocha inak. Peniaze investované do fondov majú vykrývať riziká, no v prípade že čiastka investovaná do fondov je nepostačujúca, majú podla svojich VPP možnosť zdvihnut mesacnu platbu alebo znížiť poistné krytie. To by som aj celkom chápal. Čo nechápem, je to že to spravili za 7 rokov už tretí krát a v celkovom súčte ide takmer o 180 percentné navýšenie. Preto hladam ci ma niekto podobnu konkretnu situaciu s poistovnou Wuestenrot??????