jatuateraz
14.10.13,18:26
Mám sa zúčastniť služobnej cesty a môj nadriadený chce,aby som býval s kolegom na jednej izbe. Aké sú moje práva čo sa týka ubytovania na služobnej ceste?Mám právo žiadať single izbu?Ďakujem
buchač
14.10.13,16:28
...júúúj....................................... .. :D :D :D
Stefan2005
14.10.13,16:37
... hrozí ti obťažovanie zo strany kolegu ??? ak áno, alebo máš iné dôvody, oznam to zamestnávateľovi....
inak:
"Zákon o cestovných náhradách založil zamestnancovi nárok na preukázaný výdavok na ubytovanie (limity na ubytovanie nie sú zákonom o cestovných náhradách ustanovené a nemôže si ich určiť ani zamestnávateľ vo svojom vnútornom predpise; zamestnanec má vždy nárok na preu*kázaný výdavok za ubytovanie). Ak zamestnávateľ chce ovplyvňovať sumu výdavku na ubytovanie, môže zamestnancovi na zahraničnej pracovnej ceste ubytovanie zabezpečiť a zamestnanec je povinný sa v tom ubytovacom zariadení ubytovať."

citované zo: http://www.employment.gov.sk/nahrady-pri-zahranicnej-pracovnej-ceste.html
jatuateraz
14.10.13,16:45
obťažovanie to nie je, naj dôvodom je absencia súkromia a bývanie s cudzou osobou dlhšiu dobu. Ak správne chápem tak toto zákon nikde neurčuje. Je nejaká možnosť ako si to nárokovať?
avalik
14.10.13,16:49
obavam sa ze nepochodis, jedine keby si zohnal iny hotel s dvoma single izbami za rovnaku cenu ako zabezpecuje zamestnavatel
Mária27
16.10.13,18:32
nie je
arizona
16.10.13,19:43
mimotemy
Je to fakt zvlastna situacia. Zakon hovori o tom, ze zamestnanci vo firmach musia mat napr. satne rozdelene na muzske a zenske,ze napr. zenam nemozu osobne prehliadky robit muzi...
Podla mna je dost nemoralne,ze zakon na takuto situaciu nemysli a ze zamestnavatel pozaduje od zeny,aby spala v cudzom svete v jednej izbe s uplne cudzim muzom...
Nehovoriac o to, ze to moze narobit problemy v rodine zamestnancov,ak zamestnanec ma ziarliveho partnera.

Chodievala som tez obcas na sluzobky s kolegom, nastastie zamestnavatel sa nikdy nepozastavil nad tym, ze nosime faktury od dvoch samostatnych izieb. Aj ked kolega bol fajn,asi by mi tiez bolo neprijemne zdielat s nim jednu izbu a premavat sa pred nim v nocnej koseli...
expeeert
16.10.13,21:17
No neviem, tu sa skôr jedná zrejme o dvoch chlapov...
Ale ak tým myslíš to že ak by zamestnávateľ vyslal na služobku ženu a chlapa a zákon nijakým spôsobom neošetruje ubytovanie, tak áno, stojí to za zamyslenie. Ale normálny zamestnávateľ by s tým nemal robiť problém, aby mali oddelené izby.
misoft
17.10.13,07:31
Súhlas! Zamestnávateľ musí uvažovať ekonomicky. Takže ak sú osoby na služobke rovnakého pohlavia - uprednostní jednu dvojposteľovú izbu (ekonomika), naopak pri rozdielnom pohlaví už by mal akceptovať dve single izby (morálka).