Jana V.
20.03.06,08:46
Zaujímalo by ma, či je pravda, že ak sa vystaví faktúra napr. dňa 20. 03. (práca bola vykonaná takisto 20.03.) a vystaví sa k nej príjmový pokladničný doklad PPD, tak ten už musí mať dátum minimálne nasledujúceho dňa t.j. 21. 03.? To znamená, že nemôžu mať oba doklady ten istý dátum? :confused: :confused: :confused: Vďaka
Tweety
20.03.06,07:53
Zaujímalo by ma, či je pravda, že ak sa vystaví faktúra napr. dňa 20. 03. (práca bola vykonaná takisto 20.03.) a vystaví sa k nej príjmový pokladničný doklad PPD, tak ten už musí mať dátum minimálne nasledujúceho dňa t.j. 21. 03.? To znamená, že nemôžu mať oba doklady ten istý dátum? :confused: :confused: :confused: Vďaka Toto už nie je pravdou. Môže byť na doklade ten istý deň ako na doklade na základe,ktorého sa platba uskutočňuje.
Jana V.
20.03.06,08:10
A ak dávam faktúru osobne (je následne hradená v hotovosti), treba , aby druhá strana podpísala tú faktúru (akože ju prijala) , alebo ani toto nefunguje?
Tweety
20.03.06,08:11
A ak dávam faktúru osobne (je následne hradená v hotovosti), treba , aby druhá strana podpísala tú faktúru (akože ju prijala) , alebo ani toto nefunguje? Stále je dobre mať potvrdené prevzatie.
renča1
20.03.06,08:13
A ak dávam faktúru osobne (je následne hradená v hotovosti), treba , aby druhá strana podpísala tú faktúru (akože ju prijala) , alebo ani toto nefunguje?

FA ti nemáš prečo podpisovať druhá strana. Podpíše ti dodací list a vystavia ti VPD a ty im PPD.:)
sway
20.03.06,08:14
Toto už nie je pravdou. Môže byť na doklade ten istý deň ako na doklade na základe,ktorého sa platba uskutočňuje.

pri službách to platí !!
- ale pri tovare mala moja klientka za to 10 000 pokutu , lebo jej povedali že má mať RP (a podotýkam, že PPD dávala o 1 deň neskôr...). - tak neviem - máš konkrétne niečo čo potvrdzuje Tvoje tvrdenie - pomohlo by pri dalšej kontrole ;)
Zita5
20.03.06,08:17
Zaujímalo by ma, či je pravda, že ak sa vystaví faktúra napr. dňa 20. 03. (práca bola vykonaná takisto 20.03.) a vystaví sa k nej príjmový pokladničný doklad PPD, tak ten už musí mať dátum minimálne nasledujúceho dňa t.j. 21. 03.? To znamená, že nemôžu mať oba doklady ten istý dátum? :confused: :confused: :confused: Vďaka


Jedná sa o úhradu pohľadávky a tu môže byť ten istý deň aj na PPD .Nemusíš už posúvať .
sway
20.03.06,08:23
Jedná sa o úhradu pohľadávky a tu môže byť ten istý deň aj na PPD .Nemusíš už posúvať .

Ja s tým súhlasím !!!
ale Zitka čo hovoríš na môj príspevok :rolleyes:

ozaj sme si nepomohli - pokuta bola a museli sme ju zaplatiť....:eek:
Jana V.
20.03.06,09:18
pri službách to platí !!
- ale pri tovare mala moja klientka za to 10 000 pokutu , lebo jej povedali že má mať RP (a podotýkam, že PPD dávala o 1 deň neskôr...). - tak neviem - máš konkrétne niečo čo potvrdzuje Tvoje tvrdenie - pomohlo by pri dalšej kontrole ;)


Čo je to RP?
helas
20.03.06,09:24
registračná pokladnica
Zita5
20.03.06,19:34
[quote=sway]Ja s tým súhlasím !!!
ale Zitka čo hovoríš na môj príspevok :rolleyes:

ozaj sme si nepomohli - pokuta bola a museli sme ju zaplatiť....:eek:[/quote

Neodvolali ste sa ?Mne sa zdá že niekedy som videla prilepené vyjadrenie z DÚ alebo niečo podobné od eviny .
Vieš u mňa je 90% úhrad bankou a 10% v hotovosti a stále dávam na PPD úhradu pohľadávky .Viem že predtým som aj ja posúvala dátumy .
petovsan
20.03.06,19:50
pri službách to platí !!
- ale pri tovare mala moja klientka za to 10 000 pokutu , lebo jej povedali že má mať RP (a podotýkam, že PPD dávala o 1 deň neskôr...). - tak neviem - máš konkrétne niečo čo potvrdzuje Tvoje tvrdenie - pomohlo by pri dalšej kontrole ;)

A čo to bolo za tovar/služby? Za aké obdobie? Nedostala tú pokutu náhodou za to, že napr. predáva tovar na trhovisku a "vôbec" nemá ERP? To sa mi tiež veľmi nezdá, aby jej dali pokutu za to, že predala tovar na faktúru a zobrala za ňu úhradu v hotovosti.
sway
20.03.06,20:25
A čo to bolo za tovar/služby? Za aké obdobie? Nedostala tú pokutu náhodou za to, že napr. predáva tovar na trhovisku a "vôbec" nemá ERP? To sa mi tiež veľmi nezdá, aby jej dali pokutu za to, že predala tovar na faktúru a zobrala za ňu úhradu v hotovosti.

...nie ľudkovia išlo o veľkoobchod so sklenníkmi! - dodala, vyfakturovala a jej platili niečo cez banuku niečo v hotovosti .
Samozrejme išlo aj o také prípady, že fakturovala občanom a tí platili ihneď, tak dátum na PPD posunula o 1 deň a bola na ňom úhrada pohľadávky.
odvolávať sa nechcela...., vraj potom si na ňu "sadnú" a budú jej komplikovať život....:rolleyes:
Paula
20.03.06,20:35
.
Samozrejme išlo aj o také prípady, že fakturovala občanom a tí platili ihneď,
Takýmo spôsobom u nás nakupujú tovar pre osobnú spotrebu už zopár rokov aj pracovníci DÚ. Bez akejkoľvek pripomienky zaplatia ihneď a odídu s PPD s dátumom v deň vystavenia faktúry.
evina
20.03.06,20:44
pri službách to platí !!
- ale pri tovare mala moja klientka za to 10 000 pokutu , lebo jej povedali že má mať RP (a podotýkam, že PPD dávala o 1 deň neskôr...). - tak neviem - máš konkrétne niečo čo potvrdzuje Tvoje tvrdenie - pomohlo by pri dalšej kontrole ;)
Tu síce môže ísť o problém, že daná firma mala mať vzhľadom k svojej činnosti ERP principiálne /to neviem/

Pokiaľ však bola pokuta naozaj len preto, že bola vystavená faktúra a PPD v jeden deň, bola vyrubená nesprávne. Táto skutočnosť neplatí už od 1.1.1997 a pozorne si prečítaj celú tému, na záver uvidíš i stanovisko DR a zrušenú pokutu pre firmu, ktorá sa mala odvahu odvolať:)

http://www.porada.sk/t4816-p2-prjem-v-hotovosti.html
sway
20.03.06,20:53
Tu síce môže ísť o problém, že daná firma mala mať vzhľadom k svojej činnosti ERP principiálne /to neviem/

Pokiaľ však bola pokuta naozaj len preto, že bola vystavená faktúra a PPD v jeden deň, bola vyrubená nesprávne. Táto skutočnosť neplatí už od 1.1.1997 a pozorne si prečítaj celú tému, na záver uvidíš i stanovisko DR a zrušenú pokutu pre firmu, ktorá sa mala odvahu odvolať:)

http://www.porada.sk/t4816-p2-prjem-v-hotovosti.html

...neviem teda ktorú, sorry, len som dala do placu pravdivú skutočnosť...