baninka
20.03.06,09:59
ahojte, toto je možno otázka odveci, ale vôbec neviem, čo mám robiť:
zamestnanec mi doniesol "chorý papierik" od lekára. Teda potvrdenie o PN. PN trvá 5 dní.

Čo mám ja ako zamestnávateľ s týmto papierikom urobiť?

1. Na zadnej strane je v časti, ktorá má ísť zamestnávateľovi kolonka, kde sa pri ukončení PN z-nec podpíše že nezamlčal nič, čo by PN mohlo ovplyvniť. Takže tam patrí dátum a jeho podpis.

2.Po ukočení PN mi donesie dalšie dva (alebo tri????) papierky od lekára kde je uvedené od ktorého dňa je práceschopný. Toto potvrdím aj ja, ako z-teľ? Mala by som tam dať pečiatku, podpis a do písať deň kedy je z-nec už fit zdravý a pracuje.
3.Sú tam kolónky-tabuľky, kde by sa mali dopisovať náhrady-25% a 55% a sumy v SKK. Je to ešte povinné? Mám to tam dopisovať?

4.Napadlo by vás ešte niečo čo s tými šalenými papierikmi treba robiť?
5.Za mesiaci, kedy je PN, sa zmení aj VZ na zdravodné poistenie? Nájdem tu o tom niekde informácie?

VEĽMI PEKNE VOPRED ĎAKUJEM
Baninka
Tweety
20.03.06,09:04
[quote=baninka]ahojte, toto je možno otázka odveci, ale vôbec neviem, čo mám robiť:
zamestnanec mi doniesol "chorý papierik" od lekára. Teda potvrdenie o PN. PN trvá 5 dní.

Čo mám ja ako zamestnávateľ s týmto papierikom urobiť?

1. Na zadnej strane je v časti, ktorá má ísť zamestnávateľovi kolonka, kde sa pri ukončení PN z-nec podpíše že nezamlčal nič, čo by PN mohlo ovplyvniť. Takže tam patrí dátum a jeho podpis.

2.Po ukočení PN mi donesie dalšie dva (alebo tri????) papierky od lekára kde je uvedené od ktorého dňa je práceschopný. Toto potvrdím aj ja, ako z-teľ? Mala by som tam dať pečiatku, podpis a do písať deň kedy je z-nec už fit zdravý a pracuje.
3.Sú tam kolónky-tabuľky, kde by sa mali dopisovať náhrady-25% a 55% a sumy v SKK. Je to ešte povinné? Mám to tam dopisovať?

4.Napadlo by vás ešte niečo čo s tými šalenými papierikmi treba robiť?
5.Za mesiaci, kedy je PN, sa zmení aj VZ na zdravodné poistenie? Nájdem tu o tom niekde informácie?

1. podpíše 2.potvrdíš, napíšeš dátum nástupu do práce po pn 3.tie náhrady dopíšeš. 4. ak mal PN do 10 kalendárnych dní, založiš do karty zamestnanca. Ak pokračuje PN ďalšie dni, odstupuješ jednu časť potvrdenia SP, s potvrdením VZ zamestnanca.. Po ukončení mesiaca, ktorého sa týka PN nahásiš na tlačive HO zamestnávateľa v jeho poisťovni trvanie PN. Rozdelené podľa toho, či bola iba náhrada príjmu( najviac 10 kalendárnych dní) a potom ak pokračoval v PN už (SP).
sway
20.03.06,09:06
dopíšem Ti - možno pomôže....;)


ahojte, toto je možno otázka odveci, ale vôbec neviem, čo mám robiť:
zamestnanec mi doniesol "chorý papierik" od lekára. Teda potvrdenie o PN. PN trvá 5 dní. do 10 dní mu platí PN zamestnávateľ a PN-ku archivuje

Čo mám ja ako zamestnávateľ s týmto papierikom urobiť? archivuje ju zamestnávateľ

1. Na zadnej strane je v časti, ktorá má ísť zamestnávateľovi kolonka, kde sa pri ukončení PN z-nec podpíše že nezamlčal nič, čo by PN mohlo ovplyvniť. Takže tam patrí dátum a jeho podpis. určite

2.Po ukočení PN mi donesie dalšie dva (alebo tri????) papierky od lekára kde je uvedené od ktorého dňa je práceschopný. Toto potvrdím aj ja, ako z-teľ? Mala by som tam dať pečiatku, podpis a do písať deň kedy je z-nec už fit zdravý a pracuje. ano musí doniesť aj ukončenie PN kde bude dátum od kedy je práce schopný
3.Sú tam kolónky-tabuľky, kde by sa mali dopisovať náhrady-25% a 55% a sumy v SKK. Je to ešte povinné? Mám to tam dopisovať? ja to do PN-ky nevpisujem, má to na výplatnej páske a mzdovom liste

4.Napadlo by vás ešte niečo čo s tými šalenými papierikmi treba robiť? archivuje ju zamestnávateľ
5.Za mesiaci, kedy je PN, sa zmení aj VZ na zdravodné poistenie? Nájdem tu o tom niekde informácie? SW mzdový by Ti to mal automaticky vypočítať, Do ZP posielaš hromadné oznámenie, kde uvedieš kód a dátumy PN-ky.

VEĽMI PEKNE VOPRED ĎAKUJEM
Baninka